Kohe lähevad kaupmeeste valikud keerulisemaks

Uute kaubanduskeskuste tulekuga tekib jaeturul täiesti uus situatsioon, mis tähendab keerulisemaid valikuid kõigile kaupmeestele.

Seni võis kaupmeestele tunduda, et tuleb olla esindatud igas uues keskuses. Uues olukorras tuleb rohkem kaaluda, kas uue kaupluse avamise ja käigushoidmise investeering ka tegelikku käibemahtu ja ärikasumit ikka piisavalt kasvatab.

Mõne aasta pärast peaksid tänaste kavade kohaselt avama uksed uus keskus Europa (tutvustatud ka nimega Moekombinaat) Peterburi tee alguses ning kaubanduskeskus Panorama City Lasnamäel Smuuli teel. H&M on teatanud, et avab 2013. aastal Eestis kolm poodi, üks nendest tuleb Viru Keskusest üle tee asuvasse Postimajja. Postimaja ei jää kindlasti viimaseks arenduseks kesklinnas. Ootan pikisilmi Kaubamaja kvartali uuenemist ning Admiraliteedi basseini arendust, mis kõik kesklinna konkurentsivõimet veelgi tugevdavad.

Eesti kauplejatel on kindlasti õppida ka tublide konkurentide ja rahvusvaheliste kaubamärkide tegutsemismustrist. Suurte tegijate otsused on ratsionaalselt kaalutletud ja hästi ajastatud. Näiteks H&M kommenteeris Eesti turule sisenemisel, et nende jaoks pole eesmärk omaette avada nii palju poode kui võimalik, vaid kui juba poodi avada, siis üksnes parimas asukohas.

Mida tihedamaks turul läheb, seda paremad peavad kõik olema. Igaühel tuleb pingutada, et tema pood oleks võimalikult atraktiivne ja töötajad võimalikult professionaalsed.

Viru Keskuse jaoks on konkurentsi tihenemine linnasüdames igal juhul positiivne areng. Maailma ühe suurima rõivatootja H&M kohalolek kesklinnas suurendab paratamatult kliendivoogu ka kõigis ümbritsevates ärides. Viru Keskusel on võimalus senisest rohkem keskenduda sihtkliendile, arendada pakkumist veelgi moodsamaks ning tutvustada uusi brände, keda Eesti turul täna ei ole. Mida rohkem tuleb kaubandust ja meelelahutust Viru Keskuse ümbrusse, seda tugevamat konkurentsi pakume ka nädalalõpu ostukohana.

Oma nägemusest Tallinna kaubandusturu arengute kohta räägib Ants Vasar ka järgmisel kuul, 17. oktoobril, toimuval Kaubanduse Aastakonverentsil.

Osale arutelus

  • Ants Vasar

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara