Juhile tõuseb loovusest tulu

Loovus on tänastele juhtidele sama vajalik kui loomeinimestele, kirjutab koolitaja-konsultant Endel Hango.

Juhtimises tuleb ette olukordi, kus standardlahendused ja mustrid ei toimi. Vahel pole selgelt teada probleemgi, mida lahendada, või väljakutse, millele keskenduda. Siis on vaja mõelda. Ainult mõtlemisest on aga vähe, sest tulemust on vaja. Siis tuleb mängu loovus.

Peaaegu üheski tööga seotud valdkonnas ei piisa enam sellest, et õpid hästi ära töös vaja mineva tehnika või pähe õiged vastused. Et leida see konkurentsieelis, mis pole kergesti järeletehtav, arendada ettevõtte tegutsemis- ja kohanemisvõimet, on juhtidel ja tippspetsialistel vaja arendada loovust – võimet paindlikult mõelda, leida uusi lahendusi ning saavutada ka tulemusi (viia loovprotsess lõpuni).

Loovust seostatakse enamasti loominguliste väljakutsetega. Loovaks peetakse inimesi, kes kirjutavad muusikat, maalivad või vähemalt nokitsevad käsitöö korras tarbekunsti teha. Päriselt on loovus aga palju laiem – selle tulemuseks on midagi uut, kasutatavat ja kasulikku. Loovus juhtimises on oskus leida kohaseid uudseid lahendusi nii uutes kui ka vanades olukordades.

Loovus on kindlasti õpitav, eelkõige selle komponentide kaudu: probleemitundlikkus, mõtlemise paindlikkus, voolavus, originaalsus ning ideede esitamise ja viimistlemise oskus. Loovuse edukaks rakendamiseks mingis valdkonnas on vaja baasteadmiste-oskuste olemasolu. Nagu kunstnikul on vaja tunda maalimise tehnikat, on looval juhil vaja vallata nii management’i kui leadership’i põhioskusi.

Osale arutelus

  • Endel Hango

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara