(Sisuturundus) CM: Majandustarkvara BALANSS+ kui rätsepaülikond ettevõtte juhtimiseks

OÜ RVSoft on ligi 25 aastase tegevusaja jooksul välja töötanud baastarkvara jaekassast finantstarkvarani, mida saab kiirelt ja paindlikult kohandada nii kauplustele kui hulgifirmadele, autovaruosade müügiga tegelevatele ettevõtetele kui ka tootmisettevõtetele.

Kuigi BALANSS+ sobib paljudele ettevõtetele, ei ole tegemist universaalse tootega. Hoopis vastupidi. RVSoft asutaja ja direktor Peeter Koik sõnas, et ettevõte tegeleb eelkõige baastarkvaraga haakuvate ettevõtete igapäevaseks tööks vajalike erilahenduste väljatöötamisega. „Meil on aluseks tugev baastarkvara ja meie käest saab juurde tellida kõikvõimalikke ettevõtte äriloogikast tingitud spetsiifilisi lahendusi,“ selgitas ta. Koik lisas, et erinevalt suurtest, välismaistest tarkvaraarendajatest, suudavad nemad teha erilahendusi tunduvalt kiiremini ja soodsamalt.

RVSoft’i direktor peab ettevõtte tugevuseks eelkõige pikaajalist kogemust ning sadu kliente, kellega koos töötamine on olnud nende tarkvara arengu aluseks: „Meie tarkvara on üks väheseid, mille loomist on alustatud 90-ndatel ja mis on suutnud tänaseni eluga kaasas käia.“ Kuna BALANSS+ pakub erinevaid programmiversioone, saadetakse oma klientidele kord nädalas uudiskiri, kus jagatakse infot tarkvarauuenduste kohta ning tuletatakse aegajalt meelde juba varem välja töötatud lahendusi. „Meie programmis on nii palju erinevaid võimalusi ning kliendid on meile tänulikud, et neile ka n-ö vanu nippe meelde tuletame,“ lisas RVSofti tarkvara projektijuht Eve Laal.

Vaatamata sellele, et BALANSS+ on võimaluste ja nüansirohke, on programm lihtsasti häälestatav vastavalt firma töökorraldusele ja vajadustele. Näiteks rõivapoe müüjatel on kassas lihtne, väheste võimalustega ekraanivaade ning autovaruosamüüjatel, kus igapäevased on tellimused ja ettemaksed, hoopis keerukamaid operatsioone pakkuv vaade. „Rohkemate andmete haldamine vajab ka rohkem võimalusi,“ märkis Laal, kelle sõnul suudab BALANSS+ seda kõike pakkuda.

RVSofti majandustarkvara on ettevõttele ideaalne abiline ka seetõttu, et on võimeline kasvama koos ettevõtte vajadustega. Ettevõtte kasvades saab baastarkvaraga liita pearaamatu, palga-, personali-, müügi-, jaemüügikassa-, tootmis-, hulgikaubandus-, kesklao mooduli ja palju teisi. Laali sõnul käib tarkvaraarendamisega kindlasti kaasas ettevõtete töökorraldusse ja ülesehitusse süüvimine ning koostöö tarkvara juurutamisel. RVSofti pikaajalisemad kliendid nagu näiteks A&G Kaubanduse AS, Automeister AS, TKM King AS, Orto AS, Salome Auto AS, Rademar OÜ, on ettevõttele truud juba 90-ndatest. Nagu kliendid, nii on RVSoftis püsinud ka kõrge kvalifikatsiooniga meeskond, kes on koos töötanud üle 20 aasta. 

Automaailm kaubamärgi all tegutsev Salome Auto AS tegevdirektor Kaido Kurel peab RVSofti  usaldusväärseks ja paindlikuks partneriks: „Ilmselt just tänu nende kohalikule päritolule, kompaktsele meeskonnale ja isiklikele kontaktidele, suudavad nad mõista meie vajadusi. Samas reageerivad nad kiiresti ka viimasel ajal väga ootamatutele seadusemuudatustele.“

Kauplusekettide ABC King ja SHU taga olev TKM King AS finantsjuht Eha Lamp tõi välja, et kingaäride infosüsteemide arendustööd on RVSoft alati läbi viinud professionaalselt ja paindlikult ning sageli on töö valminud juba enne tähtaega. „Edukalt on seljatatud nii suuremahulised projektid, kui kiirtöö või pisi-arendused. Kõike seda on saatnud kaasamõtlev suhtumine ja professionaalsus,“ sõnas Lamp.

Majandustarkvara BALANSS+ ostu/müügi süsteemi põhimoodulid on KAUPLUSE KASSA, OST-MÜÜK, LADU, tootmisfirmas veel TOOTMINE.

KAUPLUSE KASSA – töövahend jaemüügi kassapidajale :

*Kliendikaardid, kinkekaardid. Maksmine sularahas, pangakaardiga, kinkekaardiga, jm. Vajadusel arve ja liisingumakse sisestamine. Skänneri, rahasahtli, klienditabloo, tšekiprinteri tugi.

*Müügihindade ja allahindluste süsteem, kampaaniad nagu „2 ühe hinnaga“, „odavaim tasuta“, sooduskupong jms. 

*Igal kauplusel oma laoarvestus, müüjate õiguste häälestuse võimalus (müügihinna muutmine, kviitungi tühistamine, kauba tagastuse sisestamine jm), müüjate autoriseerimine.

OST-MÜÜK – müügitiimi, ostujuhtide, raamatupidaja töövahend:

*Klientide tellimuste ja tarnijatele saadetud tellimuste haldamine, tellimustest arvete (ka koondarvete) tegemine ning laekumiste/tasumiste jälgimine. Väljundiks ülevaade müügikäibest, iga kliendi- või tarnija-firma nõude/võla ning ettemaksu saldodest, kokkuvõtted reaalajas.

*Arvete maksmiste ja ettemaksete automaatne konteerimine, arvete tähtajalise laekumise jälgimine, hilinenud arvete visuaalne eristamine, asenduskoodid.

*Kliendi tellimuse ehk müügitellimuse sisestamisel kuvatakse kasutajale laoseisud ja vabad kogused. Süsteem pakub häälestuse alusel müügihindu ja allahindlusi (sõltuvalt kaupadest või klientidest)

*Tarnija pakkumise, saatelehe ehk ostutellimuse sisestamine (vajadusel välisvaluutas), uute kaubakirjelduste loomine, transpordisumma vm kaubaarvel või eraldi arvel olevate soetuskulude jagamine arve kaupadele eesmärgiga suurendada omahinda.

LADU – töövahend tootmisjuhtidele, laotöötajatele, ostu-, müügitiimile, raamatupidajale:

*Kaupade, materjalide, toodangu arvestus kuude ja ladude lõikes. Varude omahinna arvestus kaalutud keskmises hinnas või partiimeetodil.

*Automaatselt lisatakse OST-MÜÜK moodulis tehtud arvete saatelehed ning TOOTMISE-moodulis vormistatakse materjalide väljakirjutused ja toodangu/pooltoodangu sissevõtmise laodokumendid.

TOOTMINE – töövahend tootmisjuhile, tootmise meistrile:

*Toodete, pooltoodete omahinna kalkulatsioonid (kulunormid) – materjalikulu koguses/maksumuses, lisaks töötasu, puhkusereserv, maksud, tootmise kulu ja firma üldkulu katteks, kasum ja müügihind. Kliendi tellimusele hinnakalkulatsiooni tegemine toodete kulunormi põhjal.

 *Müügimehe vaade – ülevaade toote pakkumisest kuni kauba lähetamiseni. Tootmise vaade meistrile – töökäsud, materjalide väljakirjutamine, valmistoodangu arvelevõtmine.

Kontakt:
RVSoft OÜ
www.rvs" />tel 6718 280

  

Lao- ja kassatarkvara funktsioonidRVSoft
Tarkvara tüüp SaaS/installitavjaInstallitav
Litsentsi kasutus tähtaegjaAjalise piiranguta (väljaostetud kasutusõiguse puhul) või rentimine.
Kasutajate arv baaslitsentsisjaKliendi vajaduste järgi
Helpdesk (kui kiire reageerimine)jaTelefonikõne, emaili vastus 1-2 päeva jooksul
Kassa disain kohandav kasutaja pooltjaHäälestatav osaliselt kasutaja, osaliselt meie poolt
Kassaaruanne on kauplusepõhine või kassapõhine või võimalik saada mõlemat, kui detailselt saab kassaaruande lahti võtta. Kliendi põhiselt?jaKassa laekumiste aruanne, sularaha saldo arvestus kassa, müüja või töökoha järgi. Kaubamüügi aruanded lisaks klientide, kaubagruppide jms põhiselt
Kinkekaardi, kuponge ja kolmanda osapoole (kaubanduskeskuste) kupongide tugi.jaKinkekaartide andmebaas, müük, tasumine (ka n Partnerkaardi e-kinkekaartide tugi). Kupongide (soodussumma, allahindlus, tasuta kaasa) kampaaniate kirjeldamine (ka kaubanduskeskuste)
Toodete telliminejaKasutaja saab kliendi tellimuse sisestada kassatarkvaras, ka ettemakse. Tarkvara loob vajadusel hanketellimuse tarnijale või teisele laole. Kauba saabumisel võimalik häälestada SMSi saatmine kliendile.
Ühilduvus laoprogrammiga jaÜhildub Balanss+ laotarkvaraga.
Lao jääk /laoarvestus jaTäielik ja korrektne laoarvestus mitme lao, omahinna arvestusega. Inventuurid. Laost-lattu dokumendid jms.
Tellimuse suuruse ennustamine – automaatne kauba tellimus jaMüügikäibe alusel autom.tellimuste genereerimine tarnijatele. Ka varunormide, klienditellimuste alusel hangete loomine, tarnete saabumise jälgimine.
Tarnepäevade märguandedjaParim enne kuupäeva lähenemise hoiatused jms.
Toode hakkab laos lõppema märguanne jaVaba kaubakoguse lõppemise hoiatused, kauba reserveerimine klienditellimustele.
Sügavkülma ja külmkapi anduri märguanneei(Ühilduvus kaubakaaluga...)
Ühildumine e-kauplusega jaAndmevahetus e-kauplustega - hinnakirjad, laoseisud, e-klienditellimuste autom.sisselugemine
Hinnamuutused tsentraalne läbi peakontori ja/või kauplusepõhinejaTavaliselt sisestab peakontor hinnakirjad (kasutajaõigus), need on kaupluse, kliendi, kliendikaardi ja/või tootegrupi jms põhised.
Hinnad lähevad käsitsi peale või automaatselt jaMüügihinnad, allahindlused tulevad automaatselt. Muutmine seotud kasutajaõigustega
Toodete siltide genereerimine (riiuli sildid ja A4 sildid) jaTootesildid, lipikud väga mitmes formaadis tava-või etiketiprinterist. Ribakoodidega. Kilogrammi/liitri hinnaga.
Kas võimalik ka eri formaadisjasama
Hinnasiltide/tootesiltide eriformaadid ja disaini võimalusjaTeeme kliendi disainiga kaubasilte, hinnakirju jms dokumente.
Toetus edendamise liigid /kampaania liigidjaAjalised sooduskampaaniad (summa, protsent, 3=2 toodet, ka lihtsalt sõnum)
Seerianumrbitega toodete müükjaNäiteks autode (VIN), ravimid (parim enne kuupäev), rõivad, jalanõud(suurus, värv vms)
Pandimaksu tugijaPanditaara autom arvestus. Pakendiaruanne.
Toodete valideeritud tagastus (ehk süsteem leiab õige tseki, kasutab müügihinda ja seob müüki ja tagastust omavahel)jaKaupade tagastuse protseduur algse kviitungi alusel, müük ja tagastuse seos on ka aruandlusest näha. Klientide soovil ka teine võimalus nö algkviitungita, kus müügimees ise sisestab tagastatavad kaubad.
Tooteotsing kassast ka teiste kaupluste laoseisusjaMüüjale saab kuvada mitu laoseisu kõrvuti. Ta saab isegi müüa teisest laost (n. pealaost)
Kliendi tellimus teisest kauplusestjaKohapeal sisestada tellimus teisele kauplusele, kaup tellitakse kohale, klient ei pea ise mujale minema.
Toodete broneering kliendi poolt funktsioonjaKassa-tellimus broneerib laoseisus vastavad kaubakogused, vaba koguse väheneb.
Müüjate komisjoni arvestusjaMüüjate käibe, müügikasumi/kahjumi arvestus. Ka agendi-mõiste.
Müüjate graafikute ja tööülesannete tugijaTöögraafikute tegemise, kinnitamise liides kaupluste juhatajatele. Summaarne tööajaarvestus. Liides palga-arvestusega.
Töötaja/kaupluse müügiplaanjaKäibearuanded, olemas erilahendusi vastavalt firmade töökorraldustele.
Kliendihaldus ehk CRMeiKassatarkvaras mitte, on ostu-müügi süsteemis.
e-arved / e-kviitungid klientidele ja ettevõtte, koostööpartneri programm vmsjaE-arved, e-tellimused, e-saatelehed. Ühildub n Eesti e-arve, Telema, Edisoft, KMA, EDI jms. formaatidega.
Andemete export import CSV/XML formaatijaMitmeid XML, CSV formaate n hankijate arvete sisselugemiseks, jm kliendile vajalike liidestuste loomiseks
Aruandlus: Andmete analüüs süsteemis jaAruandlus on põhjalik. Ülevaated ja analüüsid kliendi-, tootepõhiste ja/või firmasiseste tunnuste alusel (osakonnad, müüja, töömees). Käibekiirus. Kauba vanus laos. Rahavoo prognoos.
Erinevate keelte tugi jaTarkvara on eesti või inglise keeles. Arvete, kviitungite vormid ka läti, leedu, ukraina, soome , rootsi keeles.
Kas toetab erinevaid valuutasid jaValuutakursid, valuuta kasumi/kahjumi arvestus
Kas võimalik teha personaalseid arendusi jaBaasmoodulite juurde teeme klientidele erilahendusi.
Versiooni uuendused/parandused. Kui tihti ilmuvad või mitte? jaKeskmiselt kord kvartalis.
Väljaõpe jaIndividuaalne konkreetse kliendi töökorraldusele suunatud väljaõpe. Juhendid, telefonikonsultatsioonid.
Hind. Saas - kuumaks; installitav tarkvara - esmane investeeringjaKuumaks alates 49 eur. Võimalik kasutamisõiguse ühekordne väljaostmine.
! KliendikaardidjaKliendikaardi põhised allahindlused ja soodushinnad. Kliendikaartide kirjeldused, numbrid.
! Liisingu sissemakse vormistamine jaJaemüügil liisingu sissemakse vormistamise võimalus
! Asendused. jaTarkvara pakub kauba puudumisel automaatselt analoogtoodet e. sarnast kaupa
! Teenindatava sidumine jaemüügigajaAuto, seadme vms. sidumine jaemüügiga.

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara