(Sisuturundus) CM: Hea laotarkvara areneb koos ettevõttega

Eeskujulik laolahendus peaks olema kohaldatav ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvara NOOM pakub laohaldust, mille puhul on kindel, et tarkvara suudab erisoovidega kaasas käia ka siis, kui ettevõte areneb.

„Tööjõukuludelt ja info liikumise kiirusest saab võita päris märkimisväärse summa, kui ettevõtte tööd toetab korralik tarkvaralahendus,“ rääkis Astro Balticsi tootejuht Mehis Tuisk. Veelgi tõhusam on tema sõnul see, kui lahendus on välja töötatud konkreetse ettevõtte näo järgi.

Näiteks on toitlustusettevõtetele vajalik, et laoseis on kirjeldatud retseptipõhiselt ning pandipakendi lahendus lubab toote omahinda arvestada pandihinnast eraldi. „Mõned ettevõtted lihtsalt vajavad spetsiifilisemaid erilahendusi,“ kirjeldas Tuisk. NOOM-i eelisena tõi ta välja tarkvara paindlikkuse, mis võimaldab äriprotsessid üles ehitada vastavalt reaalsetele vajadustele. „Vastasel juhul hakkab tarkvara äriprotsesse dikteerima.“

Ettevõtte toimimist hõlbustab oluliselt organisatsioonis kasutatav ühtne majandustarkvara. Sageli kasutavad ettevõtted oma igapäevatöös mitut erinevat majandustarkvara - tavaliselt on eraldi programmides ettevõtte raamatupidamine, personal ja laohaldus, lisaks ka müügitöö abivahendid. „Varem või hiljem muutub see ebaefektiivseks ja kulukaks, kuna nõuab andmeid sisestades rohkelt topeltööd,“ selgitas Tuisk ja lisas, et ühtlasi on kolme-nelja eraldi programmi soetamine ja juurutamine märgatavalt kallim ühest. „Ja kui proovida erinevaid tarkvarasid veel üheskoos arendada, kasvavad kulud kiiresti üle mõistuse suureks.“

Info liigub tõhusamalt ühes tarkvaras

NOOM majandustarkvara pakub lahendust, mis seob ettevõtte erinevate osakondade töö üheks tervikuks. Laotarkvara saab siduda paljude teiste moodulitega, mistõttu jõuavad vajalikud andmed automaatselt kõikide seotud osapoolteni ühes keskkonnas. Näiteks on laohaldus seotud finantsmooduliga, tänu millele jõuavad laokanded automaatselt raamatupidamisse.

Samuti võimaldab NOOM-i palga ja personali moodul arvestada vahetult töötajate palku igapäevaselt tekkivate andmete alusel. „Hea majandustarkvara peab võimaldama ettevõtet juhtida tervikuna,“ võttis Tuisk teema kokku. „Näiteks peaks saama motiveerida laotöötajaid läbi lisatasu, mille arvutab kokku tarkvara reaalse tööpanuse alusel.“

Astro Balticsi soovitused suurepärase laotarkvara äratundmiseks:

• Piiramatu arv laoobjekte
Kõik laod on võimalik kanda ühte andmebaasi, tänu millele jääb ära topeltkannete tegemine. Ladude arv on piiramatu ning uue lao avamiseks midagi juurde maksma ei pea.

• Partiiline laoarvestus
Partiiline laoarvestus on kasulik igas valdkonnas tegutsevale ettevõttele, kuna kaup on mõeldud müümiseks, mitte laos seismiseks. Kriitilise tähtsusega on partiiline laoarvestus toidukaupade müügiga tegelevatel hulgikaubandusettevõtetel, hoides ära inimlikust eksitusest tingitud partiide riknemise. Partiiline laoarvestus lubab igale partiile ka eraldi hinna määrata, mis tähendab, et müügi- ja tootmiskuludes ning hinnakirjas arvestatakse alati reaalset omahinda.

• Mugavdatud laokomplekteerimine
Tellimuse saabudes saadab tarkvara elektroonilised töökäsud laotöötajatele, mille alusel hakatakse koheselt tellimust ka komplekteerima. Suuremad tellimused võib töötajate vahel osadeks jagada.

• Lao tellimusassistent
Võimas abimees, kes palka ei küsi. Tellimisassistent võrdleb kaubagruppide lõikes soovitud parameetreid nagu näiteks varasematel perioodidel müüdud kaubakogused, sesoonsus, müügisagedus jpm ning annab selle järgi prognoosi, mida saab lattu tellitava kauba koguse arvutamisel aluseks võtta. Tellimusassistendi võib panna jälgima ka kauba või kaubagruppide laojäägi miinimumkoguseid. Vajadusel annab assistent märku kauba lõppema hakkamisest ning tellib automaatselt ka kaupa juurde.

• Mitmetasandiline ladu
On vajalik eelkõige tootmisettevõtetele, kes soovivad ühes laos hoida nii toormaterjali, pooltoodangut kui ka valmistoodangut, ilma et need omavahel segamini läheks.

• Võimekas laoaruandlus
Ettevõtte äriline võimekus sõltub sellest, millised on andmed, mida sa igapäevaselt või iganädalaselt analüüsid ning seetõttu on hea, kui laolahendus lubab mitmekesist andmete filtreerimist. Näiteks saaks võrrelda erinevaid perioode, kliente, kliendigruppe või ka müügiesindajate otsest tööd.

• Sidumine veebipoega
Üha enam annavad reaalsete kaupluste kõrval tooni veebipoed, kus inimesed soovivad saada vaid kõige uuemat ja olulisemat infot. Hea tarkvara on veebipoega tihedalt seotud nii, et iga klient näeb temale suunatud kaubavalikut, hinda ja ka laoseisu reaalajas. Hea veeb arvestab ka lao müügibroneeringutega ning toimetab müügitellimused automaatselt kauba komplekteerijateni otse laotarkvaras.

• Kiire ja mugav inventeerimislahendus
Inventuuride tegemine on lihtsam ja väiksema ajakuluga tänu nutiseadmetele, milles olev tarkvara teeb ribakoodi registreerimise järel ülejäänud töö ise ära. Nii tekib vähem eksimusi kauba loendamisel ja andmete sissekandmisel laotarkvarasse.

 

Astro Baltics on Eesti üks vanimaid majandustarkvara arendajaid, tegutsedes turul juba 1998. aastast. Ettevõtte missiooniks on pakkuda kliendikeskset majandustarkvara, mis vastaks kliendi vajadustele ning oleks sealjuures kasutajasõbralik. Astro Baltics omab pikaajalisi kogemusi majandustarkvaraga paljudes erinevates ärivaldkondades, nagu jae- ja hulgikaubanduse, meelelahutuse, tootmise ja toitlustusega tegelevate ettevõtetega.

KONTAKT:
Astro Baltics OÜ
e-post: info@noom.ee
tel: +372 628 0000
http://www.astrobaltics.eu/

Lao- ja kassatarkvara funktsioonid majandustarkvara NOOM
Tarkvara tüüp SaaS/installitavInstallitav 
Litsentsi kasutus tähtaegPiiratud (rent)Piiratud tähendab, et tegemist on rendiga. Piiramata on tarkvara soetamisel. 
Kasutajate arv baaslitsentsisEiPiiramatu hulk kasutajaid
Helpdesk (kui kiire reageerimine)JahVastavalt lepingule
Kassa disain kohandav kasutaja pooltJah 
Kassaaruanne on kauplusepõhine või kassapõhine või võimalik saada mõlemat, kui detailselt saab kassaaruande lahti võtta. Kliendi põhiselt?Jah 
Kinkekaardi, kuponge ja kolmanda osapoole (kaubanduskeskuste) kupongide tugi.JahJuurutamine toimub vastavalt kliendi spetsiifikale
   
Toodete telliminejah 
Ühilduvus laoprogrammiga Jah 
Lao jääk /laoarvestus jah 
Tellimuse suuruse ennustamine – automaatne kauba tellimus jah 
Tarnepäevade märguandedjah 
Toode hakkab laos lõppema märguanne jah 
Sügavkülma ja külmkapi anduri märguannejah 
Ühildumine e-kauplusega jah 
   
Hinnamuutused tsentraalne läbi peakontori ja/või kauplusepõhineJah / jah 
Hinnad lähevad käsitsi peale või automaatselt JahSaab nii nagu vaja
Toodete siltide genereerimine (riiuli sildid ja A4 sildid) jah 
Kas võimalik ka eri formaadisjah 
Hinnasiltide/tootesiltide eriformaadid ja disaini võimalusjah 
Toetus edendamise liigid /kampaania liigidjah 
Seerianumrbitega toodete müükjah 
Pandimaksu tugijah 
Toodete valideeritud tagastus (ehk süsteem leiab õige tseki, kasutab müügihinda ja seob müüki ja tagastust omavahel)jah 
Tooteotsing kassast ka teiste kaupluste laoseisusjah 
Kliendi tellimus teisest kauplusestjah 
Toodete broneering kliendi poolt funktsioonjah 
Müüjate komisjoni arvestusJah 
Müüjate graafikute ja tööülesannete tugiJah 
Töötaja/kaupluse müügiplaanJah 
   
Kliendihaldus ehk CRMjah 
e-arved / e-kviitungid klientidele ja ettevõtte, koostööpartneri programm vmsjah 
Andmete export import CSV/XML formaatijah 
Aruandlus: Andmete analüüs süsteemis jah 
Erinevate keelte tugi jah 
Kas toetab erinevaid valuutasid jah 
Kas võimalik teha personaalseid arendusi jah 
Versiooni uuendused/parandused. Kui tihti ilmuvad või mitte? JahUuendused vastavalt seadusemuudatustele ning tarkvara teekaardile
Väljaõpe jah 
Hind. Saas - kuumaks; installitav tarkvara - esmane investeeringSAAS 
   

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara