(Sisuturundus) Kogu maailm pakiautomaadis

Omniva pakiautomaati mahub varsti kogu maailm. Juba praegu pakub ettevõte uue teenusena võimalust populaarsest Hiina veebipoest AliExpress oma kaup pakiautomaati tellida.

Tulevikus näeme tõenäoliselt olukorda, kus kogu maailma e-poodide kaubad on mugavalt kättesaadavad ükskõik millisest  Eestis asuvast Omniva pakiautomaadist.

AliExpressi kauba pakiautomaati tellimiseks tuleb registreeruda Omniva veebilehel (https://www.omniva.ee/aliexpress). Samast leiab ka juhendi, kuidas tellimust vormistada ja kaup pakiautomaati tellida. Teenusele kehtib 2015. aasta lõpuni soodushind 1.90 €.

Omniva juhatuse liikme Ansi Arumeele sõnul pakub uus teenus kliendi jaoks märksa kiiremat ja mugavamat lahendust. „Meie tellitud EMORi uuring näitas selgelt, et inimesed eelistavad võimalusel pakke kätte saada pakiautomaadist,“ selgitas ta. Pakiautomaatide plussiks on Arumeele sõnul järjekordade puudumine, ööpäevane lahtiolek ja juurdepääsetavus ka autoga.  

Autoga liikujate huvides laieneb Omniva pakiautomaadivõrgustik ka Statoili teenindusjaamadesse. Hetkel on tanklaketiga koostöös alustatud pilootprojektiga, mille käigus paigaldati Tallinas Sõpruse puiestee 200 b asuvasse Statoili Mustamäe teenindusjaama Omniva pakiautomaat. Kui kliendid selle omaks võtavad, on plaanis pakiautomaatidega varustada Statoili teenindusjaamad üle Eesti.   Arumeele sõnul on pilootprojekti eesmärgiks hinnata kasutajate huvi pakiautomaatide vastu teenindusjaamades. „Kui tulemused on head, saame järgmisel aastal laieneda oma pakiautomaatide võrgustikuga Statoili teenindusjaamadesse üle Eesti,“ selgitas Arumeel.   Statoili turundusdirektor Diana Veigel kinnitas, et Omniva pakiautomaadid sobivad suurepäraselt Statoili teenindusjaamades pakutavate teenuste nimistusse. „24 tundi avatud automaadid on kiired ja mugavad kasutada just autoga klientidele ning ümbruskonna elanikele,“ loetles Veigel.

Omniva laiendab oma pakiautomaadivõrgustikku iga aasta, sest E-kaubanduse plahvatusliku kasvuga suureneb ka nõudlus paki kättesaamiskohtade järele. Nii on tänapäeval ka postkontorite peamiseks ülesandeks saanud just pakkide väljastamine. Kuna aga pakiautomaadid pakuvad mugavamat ning kättesaadavamat lahendust kui postkontorid, siis väheneb pakiautomaadivõrgustiku laienemisega ka postkontorite külastatavus.

Hiljutisest TNS Emori postivõrgu kasutamisharjumuste uuringust selgus, et 37% Eesti täisealisetest elanikest käivad postkontoris 1-2 korda aastas ja 26% ei külasta postkontorit kahe aasta jooksul kordagi.

Muuhulgas leiti, et üle poolte Eesti inimeste käib postkontoris pakki kätte saamas ning võimaluse korral eelistavad inimesed siiski pakiautomaate.

Seetõttu ongi tänasel päeval Eestis üks pakiautomaadilahter 55 elaniku kohta. Kogu Baltikumis on Omnival 194 pakiautomaati, millest 104 asuvad Eestis, 46 Lätis ja 44 Leedus. See teeb ettevõttest suurima pakiautomaaditeenust pakkuva ettevõtte Baltikumis. Pole ime kui varsti on igal eestlasel oma pakiautomaadilahter, kuhu jõuavad saadetised kogu maailmast.

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara