Rakvere esitas VP Marketi planeeringule ranged piirangud

Rakvere Linnavalitsus ei algatanud täna
veel detailplaneeringut alale, kuhu VP Market soovib rajada kaubanduskeskuse ja
parkla.

Rakvere Linnavalitsus ei algatanud täna veel detailplaneeringut Tallinna tänav 9/9a ja 11 alale, kuhu VP Market soovib rajada kaubanduskeskuse ja parkla, kuid otsustas edastada firmale planeeringu lähteseisukohad ning ootab neile vastava hoonestuse ja ümbruse eskiisi esitamist.

Lähteülesandele vastava eskiisi olemasolu on detailplaneeringu algatamise eeldus, leidis linnavalitsus.

Linna üheks olulisemaks nõudmiseks on see, et uue hoone rajamisel taastataks Tallinna tänava poolne fassaadilahendus ajaloolisel kujul. Kõnealune hoone hävis suvises tulekahjus. Samuti ei tohi 'VP Market rajada suuremahulist parklat, vaid peab parkimise korraldama hajutatult.

Detailplaneeringu koostamisel peab VP Market lähtuma asjaolust, et planeeritav ala asub kesklinna välja kujunenud mitmekesise ja multifunktsionaalse hoonestusega alal.

Planeeritaval alal asuv hoonestusala ei ole otseselt kaitstav, kuid omab miljööväärtust. Soovitavaks peab linnavalitsus säilitada võimalusel osa hoonestusest või ajaloolist ilmet edastavad elemendid - näiteks munakivisillutis, käsitsi pumbatav kaev või paemüüritis osana uuest hoonestusest.

Uue hoonestuse planeerimisel tuleb lähtuda olemasolevast hoonestuse struktuurist ja paiknemisest. Hooned asuvad krundil erinevates väiksemates mahtudes, moodustades mitmekesise ja erinäolise terviku.

Haljastus peab moodustama enam kui 1/3 kinnistute pindalast. Haljastuse alla ei kuulu murukiviga sillutatud parkla, terrass ja varikatusealune. Kuna piirkonnas on vähe kõrghaljastust, peab VP Market säilitama kogu kõrghaljastuse, mida on võimalik säilitada ning planeerima uut.

Uus hoonestus võib olla mahult suurem kui kinnistutel asuv olemasolev hoonestus. Hoonestuse kõrgus võib olla kaks kuni kolm korrust.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara