PM: K-Raua ehituskauplus kaotas kohtus nimevaidluse

Riigikohtu loakogu otsus jätta nimevaidluse
edasikaebus menetlemata, lõikas kui noaga läbi aastaid veninud K-Raua ja
K-Rautakesko kähmluse kaubamärgi nime pärast.

Septembri algul tõi riigikohus lahenduse aastaid veninud vaidlusele K-Raua kaubamärgi pärast. Seda on seni Eestis kasutanud Tallinnas Tondil asuv suur menukas ehituspood, kirjutas Postimees.

Samas peab selle kasutamist enda õiguste rikkumiseks Soome Kesko kontsern, kes kasutab Eestis ehituskaupade müügil K-Rautakesko logo.

Eile ütles K-Raua ACE kaubamärgi all ehitusmaterjalidega kaupleva KR Kaubanduse finantsjuht Tarmo Tuisk, et vaidluse rindelt uudiseid pole. ACE poe nimes tähistab koostööd üleilmse ACE Hardware’i kaubaketiga.

Et kohtuveskid jahvatavad aeglaselt, saadeti mullu korra riigikohtuni jõudnud vaidlus sealt tagasi ringkonnakohtule.

2004. aastal oli toonane Tallinna linnakohus korra jõudnud ka kuulutada, et hoopis Soome Kesko peab Eestis K-Rauta logost loobuma.

Kuulnud Postimehelt, et riigikohus nüüd sootuks teisale kaldus, kostis Tuisk: «Peame kohe vaatama, mida meie advokaat otsuse kohta ütleb.»

«Ei keegi, ka mitte Kesko pole meie poole pöördunud ja nõudnud meie kaubamärgi kasutuselt kõrvaldamist,» kinnitas Tuisk, lisades, et tal pole ettekujutust, mis nime all peaks pood tulevikus tegutsema hakkama.

Keskot esindanud Concordia büroo advokaat Anto Variku märkis, et kuigi Kesko tahtis Soomes ja teisteski Põhjamaades tuntud K-Rauta kaubamärki kasutada ka Eestis, pole nad seni seda teha saanud. «Kesko võitis,» lausus Variku. «K-Raua kaubamärki KR Kaubandus enam edaspidi kasutada ei saa.»

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara