ICA ostab Keskolt Rimi aktsiad ära

ICA Baltic AB, mis on ICA AB tütarfirma, ja Kesko
Food Ltd allkirjastasid lepingu, mille kohaselt ICA Baltic omandab Kesko Foodi
50protsendilise osaluse Rimi Baltic AB-s, teatas Rimi eesti Food.

Selle tehinguga saab Rimi Balticust 100-protsendiliselt ICA AB tütarfirma. ICA Baltic omandab ka hetkel Kesko Foodi tütafirmale Fiesta Real Estate AS-le kuuluvad neli kinnisvara. Tehing on kooskõlas ICA eesmärgiga saavutada kõikidel tegutsevatel turgudel liidripositsioon.

“Oleme juba praegu liidrid Rootsis, meie laienemisplaanid tugevdavad meie positsiooni Norras ja selle tehinguga suureneb meie kasvupotsentsiaal kiiresti kasvaval Baltikumi turul,” ütles Kenneth Bengtsson, ICA AB president ja peadirektor. “Rimi Baltic’u 100protsendilise omandamise tulemuseks on veelgi tugevam Põhjala ja Baltimaade organisatsioon, mis aitab saavutada suuremat sünergiat hangete, halduse ja IT valdkonnas.”

ICA Baltic tasub Kesko Foodi aktsiate eest 190 miljonit eurot (2,9 miljardit krooni) ja maksab lisaks 50 miljonit eurot (782 miljonit krooni) Eestis asuva nelja kinnisvara eest.

Tehing peaks saama kinnituse Euroopa Komisjonilt veel selle aasta lõpul. Kui tehing on kinnitatud, on Rimi Baltic 100-protsendiliselt ICA AB tütarettevõte.

Baltimaade ühisettevõte loodi 2005. aasta jaanuaris. Rimi Baltic opereerib hüpermarketeid, supermarketeid ja hard discounter tüüpi kaupluseformaate. Ühisettevõttel on 200 kauplust, nendest Eestis 64, Lätis 86 ja Leedus 50. Ettevõttes töötab enam kui 9000 inimest.

2005. aastal oli Rimi Balticu netokäive 810 miljonit eurot (12,6 miljardit krooni) ja ärikasum 1,2 miljonit eurot (18,8 miljonit krooni). 2006. aasta esimese poolaasta netokäive ulatus ligi 450 miljoni euroni (7 miljardit krooni), mis on 20% enam võrreldes 2005. aasta sama perioodiga. Baltimaade toidukaupade koguturu suurus on ligikaudu 5,2 miljardit eurot (81 miljardit krooni) aastas, millest ühisettevõttel on täna ligikaudu 16-protsendiline turuosa.

ICA Group on üks Põhjamaade liidreid jaekaubanduses. ICA omab ligikaudu 2200 kauplust Norras ja Rootsis. ICA AB on ühisettevõte, millest 40% kuulub Hakon Invest AB-le ja 60% Royal Aholdile Hollandis. Royal Ahold on üks maailma juhtivatest jaekaubanduskettidest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara