Piirivalvurid avastasid uue salakauba vedamise süsteemi

Narva-Jõesuu piirivalvurid avastasid hulga
salasigarette ja nende uue smugeldamise skeemi, mille järgi lastakse kiles
sigaretikastidel Vene poolt Eesti poolele triivida.

Eile kesköö paiku avastas tähelepanelik Narva-Jõesuu kordoni piirivalvur radari abil Narva jõel pärivoolu liikumas objekte, mida suundusid kontrollima Narva-Jõesuu kaatripatrulli piirivalvurid. Narva jõel tihedas udus märkasid teenistuses olevad piirivalvurid üksteise järel ujuvat 20 rohelises kiles kasti, mis olid omavahel nööriga kokku seotud ning liikusid allavoolu Eesti kalda suunas.

Kastid tõsteti kaatrisse ja hilisemal vaatlusel selgus, et iga kast oli kinni teibitud kolme kilekoti sisse ning sisaldas Vene maksumärkidega salasigarette. Kümnes kastis oli 100 000 sigaretti (500 plokki) “North Star” ning teisest kümnes sama palju sigaretti “More”.

Piirivalvurid andsid avastatud salakauba edasi Narva tollipunkti esindajale.

Sigarettide maale toimetamise skeem nägi ette, et kastid sigarettidega lastakse vette Venemaa kaldalt ning jõe looduslikust omapärast tingituna triivivad nad Vene kaldalt Eesti kaldale, kust need veest välja tõmmatakse. Kuna hilisõhtul oli vaikne, siis arvatavasti kurjategija, kes pakke Eesti kalda pool ootas, põgenes piirivalve kaatri mürinat kuuldes.
Sellist salakauba vedamise skeemi täheldasid Kirde piirivalvepiirkonna piirivalvurid esimest korda.

Öösel vastu tänast kell 2:35 avastasid salasigarette ka Valga kordoni piirivalvurid. Piirivalvurid märkasid Valga linnas Piiri tänaval raudteetammi juures kahte musta kilekotti, millesse oli pakitud 30 000 Malboro sigaretti, mis teeb kokku 150 plokki. Ümbruskonna vaatlusel piirivalvurid salakaubavedajaid ei avastanud.

Avastatud salakaup anti üle Valga kordoni tolliametnikele.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara