Tartu võib saada veel ühe kaubamaja

Pärast Saksa säästuketi Lidl loobumist
Eesti turu vallutamise kavast ostis Tallinna Kaubamaja grupp Lidlilt ära
Lõunakeskuse vastas asuva hektarilise krundi, ent varjab seni kiivalt oma
kavatsusi.

Kaubamaja kinnisvaraprojektid on seni tavaliselt piirdunud kas kaubamaja enda kaubamärgi arendamise või siis samuti gruppi kuuluvate Selveri kaubanduskeskuste ehitusega, kirjutas Tartu Postimees.

Seega võib arvata, et veidi rohkem kui hektarilisele krundile tuleb kas kaubamaja või Selver. Kõigest mõnesaja meetri kaugusel Aardla tänava ja Ringtee ristmikul asub praegu Selver, mida kaubamaja rendib Tirsi grupilt.

Oma krundi ostmine võib tähendada äärelinna kaubamaja ehitust, aga ka Tirsiga sõlmitud rendilepingu lõpetamist ning oma Selveri ehitust.

Ent kaubamaja grupi juht Raul Puusepp keeldus avalikustamast, kumb siis ikkagi – Selver või kaubamaja. «No ei saa praegu kommenteerida,» lausus ta. «Ostsime ikka eesmärgiga arendada äri- ja kaubanduspindu.»

Riia 175a on Tartu äärelinna magusaimaid krunte, mille ruutmeetri hind võib Kinnisvaraeksperdi hindaja Eduard Elbrechti kinnitusel olla isegi üle 2000 krooni ruutmeetrist. See tähendab, et kaubamaja grupp võis ainuüksi maa eest maksta üle 20 miljoni krooni.

Kaubamaja grupi ostetud kinnistul on siiski ka mõned miinused – esiteks läbivad seda kõrgepingeliinid ning teiseks on Tallinna Kaubamaja Kinnisvara kõigest selle kokku 4,6-hektarilise kinnistu üks kaasomanik.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Statistika

Teabevara