Leedukate pitsatehas alustas tööd kahes vahetuses

Alates novembrist töötavad Viimsis asuva
Vichiunai Nordicu pitsaliinid kahes vahetuses, möödunud kuul valmistati 160
tonni pitsat.

Vichiunai Nordicu juht Mauno Leppik ütles: ”Tellimusi on nii palju, et kliendid seisavad järjekorras, ei jõua toota.” Võrreldes kuu varasema ajaga kasvas uue pitsatehase ehitusse üle 5 miljoni euro investeerinud Vichiunai Nordicu müük 30 tonni võrra. Tehase tootmisvõimsus ulatub 5000-6000 tonnini aastas.

Mullu müüs praeguseks Baltimaade suurim pitsatehas 2,9 miljoni krooni eest külmutatud ja jahutatud pitsat, pannkooke ning pelmeene. Võrreldes aasta varasema ajaga kasvas Eestis odavate paksupõhjaliste VICI pitsade müük 48%, ulatudes ligi 400 tonnini.

Vaatamata müügimahu hüppelisele kasvule sai mullu põhivarasse 57 miljonit krooni investeerinud Vichiunai Nordic 9,3 miljonit krooni kahjumit.

”Kasumit me tänavu kahjuks ei teeni,” kommenteeris Leppik, ”arvan, et järgmisel aastal võime tibusid lugeda.” Leppik ütles samas, et jääb tänavuse aasta käibeprognoosi võlgu. ”Kõik sõltub müügist,” põhjendas ta.

Praegu müüb Vichiunai Nordic oma toodangust 33% Eestis, 22% Leedus, 20% Kesk-Euroopas, 10% Ida-Euroopas, 8% Skandinaavias ja 7% Lätis. Tooted kannavad kaubamärke SI! Ja VICI.

Vichiunai Grupi kuuest tootmisettevõttest asuvad Eestis kaks, pitsatehas Vichiunai Nordic ja kalapulkade tootjana tuntust kogunud Paljassaare Kalatööstus. Pitsatehas annab praegu tööd ligikaudu 80 inimesele.

Kuna töötajate leidmine on valmistanud laienevale pitsatehasele raskusi, plaanib Vichiunai Nordic tuleval aastal 10% palgakulude tõusu.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

Teabevara