Leedukate pitsatehas alustas tööd kahes vahetuses

Alates novembrist töötavad Viimsis asuva
Vichiunai Nordicu pitsaliinid kahes vahetuses, möödunud kuul valmistati 160
tonni pitsat.

Vichiunai Nordicu juht Mauno Leppik ütles: ”Tellimusi on nii palju, et kliendid seisavad järjekorras, ei jõua toota.” Võrreldes kuu varasema ajaga kasvas uue pitsatehase ehitusse üle 5 miljoni euro investeerinud Vichiunai Nordicu müük 30 tonni võrra. Tehase tootmisvõimsus ulatub 5000-6000 tonnini aastas.

Mullu müüs praeguseks Baltimaade suurim pitsatehas 2,9 miljoni krooni eest külmutatud ja jahutatud pitsat, pannkooke ning pelmeene. Võrreldes aasta varasema ajaga kasvas Eestis odavate paksupõhjaliste VICI pitsade müük 48%, ulatudes ligi 400 tonnini.

Vaatamata müügimahu hüppelisele kasvule sai mullu põhivarasse 57 miljonit krooni investeerinud Vichiunai Nordic 9,3 miljonit krooni kahjumit.

”Kasumit me tänavu kahjuks ei teeni,” kommenteeris Leppik, ”arvan, et järgmisel aastal võime tibusid lugeda.” Leppik ütles samas, et jääb tänavuse aasta käibeprognoosi võlgu. ”Kõik sõltub müügist,” põhjendas ta.

Praegu müüb Vichiunai Nordic oma toodangust 33% Eestis, 22% Leedus, 20% Kesk-Euroopas, 10% Ida-Euroopas, 8% Skandinaavias ja 7% Lätis. Tooted kannavad kaubamärke SI! Ja VICI.

Vichiunai Grupi kuuest tootmisettevõttest asuvad Eestis kaks, pitsatehas Vichiunai Nordic ja kalapulkade tootjana tuntust kogunud Paljassaare Kalatööstus. Pitsatehas annab praegu tööd ligikaudu 80 inimesele.

Kuna töötajate leidmine on valmistanud laienevale pitsatehasele raskusi, plaanib Vichiunai Nordic tuleval aastal 10% palgakulude tõusu.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara