Tallinna Kaubamaja hakkab Kia autosid müüma

Tallinna Kaubamaja on otsustanud siseneda
autode müügi- ja teenindusturule, teatas firma börsile.

Reedel sõlmis Tallinna Kaubamaja AS lepingu 100%-se osaluse omandamiseks Kia Auto AS-is. Kia Auto AS on Kia Motorsi sõiduautode ja varuosade maaletooja ja hulgimüüja Eestis, Lätis ja Leedus. Koos Kia Auto AS-iga omandab Tallinna Kaubamaja AS Kia Auto AS-i 100%-lise tütarettevõtte Kia Auto UAB Leedus ning 100%-lise osaluse OÜ-s Ülemiste Autokeskus Eestis. Kia Auto AS-il on koos ülalnimetatud ettevõtetega 19 edasimüüjat (8 Eestis, 8 Leedus ja 3 Lätis), mis tagab mügi- ja teenindusvõrgu kõikides Balti riikides.

Käesolev tehing ei ole käsitletav tehinguna seotud isikuga ning Tallinna Kaubamaja AS nõukogu ja juhatuse liikmed ei ole tehingust isiklikult huvitatud.

Poolte kokkuleppel tehingu hinda ei avalikustata, tehingu hind on väiksem kui 10% Tallinna Kaubamaja AS 2005 aasta konsolideeritud auditeeritud omakapitalist (10% 2005 aasta omakapitalist 98 949 tuh.kr, 6 322 tuh. eurot)

Leping jõustub pärast Konkurentsiametilt heakskiidu saamist.

Tallinna Kaubamaja AS-il on kavas autode müügi- ja teenindusturul oma tegevust veelgi laiendada ning tuua Kia Motorsi sõidukite kõrvale ka teised automargid.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara