Kia Auto rajab uued müügi- ja teeninduskeskused

Tallinna Kaubamaja ASile kuuluv automüüja
Kia Auto AS rajab Tallinna, Riiga ja Vilniusesse kaasaja nõuetele vastavad
autode müügi- ja teeninduskeskused, teatas firma.

„Kia Auto vastvalitud nõukogu esimene strateegiline otsus kaasaegsete autokeskuste rajamisest Baltimaade pealinnadesse toetab Kaubamaja kontserni edasisi plaane,” ütles Kia Auto ASi nõukogu esimees Jüri Käo. „Laiendame kaubandustegevust siinset kvaliteeti järgides üle Eesti piiri, liikudes samas meie jaoks uude ärisektorisse mingeidki järeleandmisi tegemata.”

Tallinna Kaubamaja ASi juhatuse esimehe Raul Puusepa sõnul alustab Kaubamaja kontsern autodest esmalt Kiade müüki, kus aasta-alguse uudiseks on ambitsioonika mudeli Kia cee´d turuletulek – tegemist on mudeliga, millele antakse esmakordselt Euroopas 7-aastane garantii. „Tallinna Kaubamaja kontsernil on kavas hakata tulevikus müüma ka teisi automarke, Kiale lisandub uusi nimesid,” lisas Raul Puusepp.

15. jaanuaril toimunud KIA Auto ASi nõukogu koosolekul valiti nõukogu esimeheks Jüri Käo. KIA Auto ASi viieliikmeline nõukogu jätkab kooseisus: Jüri Käo, Andres Järving, Enn Kunila, Raul Puusepp ja Aarne Õllek. Ettevõtte juhatuses muudatusi ei toimunud.

Tallinna Kaubamaja AS omandas mullu detsembris 100%-se osaluse Kia Auto AS-is, mis on Kia Motorsi sõiduautode maaletooja Eestis, Lätis ja Leedus. Koos Kia Auto AS-iga sai Tallinna Kaubamaja ka 100%-lised osalused OÜ-s Ülemiste Autokeskus Eestis ning Kia Auto UAB-s Leedus. Kia Auto AS-il on koos ülalmainitud ettevõtetega19 edasimüüjat, millest 8 on Eestis, 8 Leedus ja 3 Lätis.

KIA Auto ASi 2006. aasta auditeerimata netokäive oli 355 miljonit krooni ning 2006. aastal müüs ettevõte Balti riikides kokku 1248 uut autot.

Tallinna Kaubamaja (www.kaubamaja.ee) kontserni kuuluvad Tallinna Kaubamaja AS, Tartu Kaubamaja AS, AS A-Selver, Selver Latvia SIA, Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS, Tartu Kaubamaja Kinnisvara OÜ, TKM Latvia SIA, Kia Auto AS, OÜ Ülemiste Autokeskus, Kia Auto UAB ning Rävala Parkla AS. Tallinna Kaubamaja kontserni 2006. aasta netokäive oli 4,3 miljardit krooni. Kontsernis on ligi 2950 töötajat. Ettevõtte aktsiad on alates 1996. aastast noteeritud Tallinna Väärtpaberibörsil.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara