Kauplused müüsid ohtlikke lelusid

Tarbija- ja tervisekaitsjad on kauplustest
müügilt kõrvaldanud mitmeid mänguasju ja kosmeetikatooteid, mille kasutamine
võib olla tervisele ohtlik.

Osa mänguasju lagunes kasutamisel pisikesteks ja väikelastele ohtlikeks osadeks. Mõned lelud ja kosmeetikatooted sisaldasid aga organismile mürgiseid ühendeid ftalaate. Ohtlikuks tunnistatud kaubad kõrvaldati müügilt, kirjutas Postimees.

Ftalaate kasutatakse peamiselt selleks, et tagada plastikust toodete elastsus ja plastilisus. Oma olemuselt on ftalaatidel inimorganismile pikaajaline mürgine toime, põhjustades näiteks sigivushäireid.

Lubatust suuremas koguses ftalaate leiti Prisma Peremarketis ja Erateks Tradingu kaupluses müüdud kummipardist ja mänguelukate komplektist «Funny Baby».

Kollases süütu ilmega kummipiilus oli diisononüülftalaadi sisaldus lubatust koguni 400 korda suurem, «Funny Baby» komplektis ületas see lubatu 1,8 korda.

Möödunud aasta lõpus kõrvaldasid tervisekaitseinspektorid müügilt ka Ameerikas toodetud kosmeetikasarja ESSIE 11 eri nimetustega küünelakid, sest nende koostisosaks oli märgitud dibutüülftalaat.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara