Laienemistempo hoiab Rimi Balticu kahjumis

Sellest aastast täielikult ICA kontserni
konsolideeritud Rimi Baltic kasvatas läinud aastal käivet 19,6% 15,2 miljardile
Eesti kroonile, kuid lõpetas aasta 20 miljoni krooni suuruse kahjumiga
(võrreldav kahjum aasta varem oli 13,6 miljonit krooni).

Kahjumit põhjendab ICA kontsernis 40% omav Hakon Invest täna avaldatud majandustulemustes kiire laienemistempoga. Aastal 2006 avas Rimi Baltic 29 uut kauplust, mis viis aasta lõpuks kaupluste koguarvu 205-le. Ülejäänud 60% ICA kontsernis kuulub Hollandi jaekaubandusfirmale Royal Ahold.

ICA Baltic ostis Soome Keskolt selle 50% osaluse Rimi Balticus mullu oktoobris, makstes 2006. a detsembris 190 miljonit eurot ja tänavu veebruaris veel 50 miljonit eurot Eestis omandatud kinnisvara eest. EL kinnitas tehingu mullu detsembrist ja selle aasta jaanuarist on Rimi Baltic konsolideeritud ICA AB kontserni.

Täna teatas ICA ühtlasi kontserni reorganiseerimisest - tütarfirmad Rootsis, Norras ja Baltimaades saavad edaspidi suurema vastutuse. Ühtlasi lahkub ametist senine asedirektor ja peamine hinnapoliitika kujundaja Sven-Olof Kulldorff, kes räägib täna Rootsi majanduslehes Dagens Industri avaldatud intervjuus, et on tarnijatelt parima hinna väljarääkimiseks palju eeskuju võtnud sisustuskontsernilt IKEA. Päev varem kritiseeris Dagens Industri esiküljeloos ICA karmi läbirääkimistaktikat ning võrdles kontserni Nõukogude Liiduga, kus kogu võim on koondatud kesktasandile.

ICA tegevjuht Kenneth Bengtsson ütles tänasel pressikonverentsil, et kontsern muudab oma kõvakäelist taktikat väiksemate ja keskmise suurusega tarnijate suhtes, kuid suurklientidele hinnaalandust ei tehta, vahendas Dagens Industri.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara