Metalliäri keeristesse upub aastas 50-75 miljonit krooni

Eesti suurima vanametalli kokkuostja
Kuusakoski kõrval Tallinnas Betooni tänaval tegutsevad väiksemad
puukkonkurendid, kes toituvad suurfirma klientidest ja hoiduvad maksude
maksmisest.

Nii on igal vanametalli müüjal võimalik valida, kas ajada asju ametlikumalt ehk Kuusakoskiga või vähem ametlikumalt ja tema konkurentidega, kirjutas venekeelne nädalaleht Den za Dnjom.

Kuusakoski direktor Ilmar Jõgi kommenteeris, et puukfirmade edu võti seisneb mõni kroon kilost Kuusakoskist kallima hinna pakkumises. Ometi müüakse kokku ostetud metall odavamalt sealsamas kõrval paiknevale Kuusakoskile edasi. Järelikult ei jää palju fantaseerimisruumi, mille pealt tuleb selliste ettevõtete kasum.

Lisaks on metalli müüjad sageli huvitatud kokkuostul keelatud sularahast. Kokku kannab riik Jõgi hinnangul tänu sellisele sogasele metalliärile aastas kahju 50-75 mln krooni.

Jõgi väitis, et kui keskkonnakaitseametnikud, kes jälgivad metalli vastuvõtupunktide vastavust jäätmeseadusega, suhtuksid samasuguse tähelepanu ja karmusega kui Kuusakoskisse ka nn alternatiivsetesse vastuvõtjatesse, saaks need päevapealt sulgeda.

Juba on mitu firmat sattunud ka maksu- ja tolliameti huviorbiiti. Üks sellistest firmadest kannab Den za Dnjomi andmetel nime Krinmet Grupp. Viimasega on omakorda seotud paljud väikeettevõtted, näiteks Hiiumaal tegutsenud Raua Robert. Krinmeti juhatuse liige Aleksei Sustov kommenteeris Den za Dnjomile maksuametnike huvi sõnadega, et elus juhtub kõike ja et ettevõte ei kavatse oma tegevust lõpetada.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara