Balbiino tungis Rootsi turule

Baltimaade juhtiv jäätisetootja Balbiino
alustas eksporti Rootsi, esimese kuuga müüs ettevõte seal 2,5 miljoni krooni
eest jäätist, teatas ettevõte.

"Balbiino jaoks on Rootsi uus ja perspektiivikas turg," ütles firma juht Riho Niils. "Baltimaad on Balbiino jaoks pärast Läti jäätisetootja Margota ostmist selle aasta veebruaris sisuliselt koduturg. Soomlastele meeldivad Balbiino jäätised väga, nüüd tahame neid tutvustada ka rootslastele. Esimesed kogused on arvestades alles turule sisenemise järku päris suured olnud ja tarbijate poolt hästi vastu võetud."

Balbiino turundusjuht, Läti tütarfirma Margota juhataja Teet Anier ütles, et Balbiino müüs Rootsi esimese kuu jooksul kahte jäätist - Boat´i ning Raksi. "Boat on ekspordiks suunatud toode, mida müüme peamiselt Soomes," selgitas Teet Anier. "Raks on ka Eesti tarbijate jaoks tuntud ja tunnustatud. Tulevikus tahame saavutada stabiilselt kasvava eksportmahu ning samuti laiendada Rootsis müüdavate toodete valikut."

Teet Anier rääkis, et Rootsi turule minekuks sisendasid usku esimesed õnnestumised Soomes. "Baltimaadega võrreldes on Skandinaavia teistsugune, väga tugevalt väljakujunenud tarbimisharjumustega turg," märkis Teet Anier. "Soome turule sisenesime vaikselt, kuid müügimahud on pidevalt kasvanud ja kaubamärk võidab populaarsust. Sama protsessi loodame läbi käia ka Rootsis. Nii Soome kui Rootsi puhul on tegemist Baltimaadest kordades suuremate turgudega, mis tähendab Balbiino jaoks väga häid tulevikuväljavaateid."

Balbiino on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, millel on Eesti jäätiseturul 40% turuosa. Lätis, kus Balbiinol on tütarfirma Margota, on Balbiinol 10% turuosa. Balbiino müüb toodangut ka Leedu, Soome, Saksamaa ja Rootsi turule. Balbiino 2006. aasta käive oli 335 miljonit krooni. Balbiino omab rahvusvahelist kvaliteedistandardi sertifikaadi BRC.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara