Hollandi õlletootjad said kartellikokkuleppe eest 4,3 miljardit trahvi

Hollandi pruulikojad peavad Euroopa
Komisjonile hindade fikseerimise leppe eest kokku maksma 273,7 miljonit eurot
(4,3 miljardit krooni).

Euroopa Komisjon määras pärast pikka uurimist trahvi Heinekenile, Grolschile ja Bavariale konkurentsi lämmatamise eest Hollandi baarides ja restoranides 1990ndate lõpus, kirjutas BBC.

Suurima summa - 219 miljonit eurot ehk 3,4 miljardit krooni - peab maksma riigi õlleturu liider Heineken, kelle käes on üle poole kohalikust turust. See on Euroopa Liidu konkurentsikaristustest suuruselt seitsmes trahv.

Grolsch peab komisjonile tasuma 31,7 miljonit eurot (u pool miljardit krooni) ja Bavaria 22,9 miljonit eurot (358 miljonit krooni).

Hollandlasest komisjoni konkurentsivolinik Neelie Kroesi sõnul olid õlletehased turu endi vahel ära jaganud, lisades, et selline tegevus on vastuvõetamatu. "Nende ettevõtete kõrgeim juhtkond teadis väga hästi, et nende tegu on ebaseaduslik, kuid nad jätkasid sellele vaatamata ja püüdsid oma jälgi peita," ütles Kroes.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara