USA ja Euroopa Liit leppisid kokku ühisturu loomises

USA ja Euroopa Liit kirjutasid tippkohtumisel
Washingtonis alla transatlantilise koostöö uuele lepingule, mis näeb ette
standardite kooskõlastamist kaubanduses ja investeeringutes.

Leping määratleb USA-ELi "ühisturu" alused, vahendas ETV 24 BBCd.

Tippkohtumisel pöörati peatähelepanu majanduslikele, mitte aga ökoloogilistele ja poliitilistele probleemidele. Pooled leppisid kokku luua "majandusnõukogu", mis hakkab standardiseerima reegleid ja seadusi ligi 40 alal, nagu intellektuaalne omand, finantsteenused, kompaniide ühinemised ja ülevõtmised ning autotööstus.

Näiteks erinevused USA ja ELi seadustes suurendavad mõnedel andmetel autotööstuses uute autode väljatöötamise ja tootmise maksumust kuni 10%.

Washingtonis kirjutati alla ka nn avatud taeva leppele, mis jõustub 30. märtsil 2008 ning võimaldab Euroopa lennukompaniidel lennata USA igasse punkti ja vastupidi. See lepe on suunatud lennupiletite hinna vähendamisele ja pakkumiste laiendamisele reisijatele mõlemal pool Atlandit.

Lisaks loodab EL, et USA loobub viisanõuetest mitmete ELi liikmesriikide kodanikele.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara