Eestlasel Euroopas enim e-arveid

Eesti on muutunud Euroopa suurimaks e-arvete
saatjaks, väljastades iga kuu internetipankade kaudu, kuid enamasti
arvekeskkonna Arved.ee vahendusel enam kui veerand miljonit digitaalset arvet,
kirjutas Äripäev.

Kumu restoranis Arved.ee suurklientidele esinenud arveportaali looja Itella juht Mait Sooaru sõnas, et Arved.ee edu taga on esiteks roheline mõtteviis ning teiseks Eesti IT edulugu.

"Autundega võib deklareerida, et oleme esikohal Euroopa e-arvete saatmiste osas. Ligi 10% arvetest Eestis on täielikult digitaalsed arved. Oleme paremad Soomest ning Rootsist, suurtest IT-riikidest. USAst oleme samuti paremad," sõnas Sooaru.

Arved.ee kaudu levivad näiteks Eesti Energia, EMT, Falcki ja Statoili arved, kui nimetada vaid tühine osa klientidest. Igal kuul käitleb arvete portaal 170 000 digiarvet.

Suurim digiarvetega firma Eestis on Tele2, kelle väljastatavatest arvetest on praegu 47% e-arved. Tele2 juhi Toomas Tiiveli kinnitusel tahab firma sellel aastal viia selle numbri kindlasti üle 50%.

"Meil on pea pooled arved elektroonilised ning selleks on kolm põhjust. Meile meeldib roheline mõtteviis, seda esiteks, teiseks pragmaatiline põhjus - e-arve aitab kulusid vähendada. Kolmandaks põhjuseks on tõdemus, et e-arve tellijad maksavad oma telefoniarveid paremini," rääkis Tiivel kuulajatele.

Tiiveli hinnangul peab teenuse tellimine olema lihtne, et panna inimesed seda kasutama.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara