Ilves: edu võti pole abi, vaid kaubandus

Gruusias riigivisiidil viibiv president
Toomas Hendrik Ilves tervitas Gruusia valitsuse jõupingutusi uute turgude
leidmisel ning sõltuvuse vähendamisel Venemaast, vahendas ETV24.

"Gruusia majanduskasv on olnud muljetavaldav ja ma olen kindel, et selle jätkusuutlikkuse tagavad edasised reformid," ütles president Toomas Hendrik Ilves kohtumisel Gruusia peaministri Zurab Nogaideliga Tbilisis.

"Lisaks traditsiooniliste majandusharude edendamisele tuleb rohkem tähelepanu pöörata uute sektorite nagu näiteks teadmistepõhise majanduse edendamisele," vahendas Ilvese sõnu presidendi kantselei avalike suhete osakond.

Eesti riigipea ütles, et ta tervitab Gruusia valitsuse jõupingutusi uute turgude leidmisel, vähendamaks Gruusia tootjate suurt sõltuvust Venemaa turust.

"Eesti majandusedu põhineb konkurentsivõimelisel ja läbipaistval majandusel, seega toetame põhimõtet "not aid but trade"," sõnas president Ilves. Ta rõhutas ka, et Gruusia majandusedu tagamiseks on oluline poliitiliselt stabiilse tsiviil- ja õiguskeskkonna olemasolu koos kõigi sellega kaasnevate vabaduste ja kohustustega.

"Muuhulgas tähendab see Euroopa Liidu nõuetele vastavat standardite ja sertifikaatide süsteemi, vastasel juhul puudub võimalus normaalseks ekspordiks," märkis riigipea. "Samuti peab investeeringutel olema kaitse ning kogu äritegevus liikuma sujuvalt seaduses sätestatud korras."

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara