Lastekaitsjad tahavad keelata alkoholireklaami

Täna lastekaitse liidu eestvedamisel algava
liikumise "Alkoholivaba lapsepõlve eest" eesmärk on juhtida tähelepanu Eesti
liiga liberaalsele alkoholipoliitikale.

Liikumise algatajad viitavad tõigale, et alkoholi ja hoolimatuse tõttu jääb aastas tuhat last koduta. Viimaste uuringute andmetel alustavad Eesti poisid lahjemate alkohoolsete jookide tarvitamist juba 10–11aastaselt ja tüdrukud 11–12aastaselt. Vägijooke on pruukinud 85 protsenti koolilastest, kirjutas Postimees.

Eelmisel aastal sooritasid alaealised 24 075 väärtegu, neist 8769 oli seotud alkoholi tarvitamisega. Kuritegusid panid alkoholijoobes alaealised toime 244.

Lastekaitse liidu peretöö valdkonna juhi Marika Ratniku sõnul tahavad kõik liikumisega ühinevad ühendused mõjutada valitsust ja Riigikogu, et riik saaks sellise alkoholipoliitika, mis ei oleks orienteeritud majanduslikule kasule, vaid rahva tervisele.

Liikumise eesmärkideks on alkoholireklaami täielik keelustamine ja alkoholi kättesaadavuse piiramine. Samuti loodab liit täiskasvanute positiivsele eeskujule – näiteks võiksid nad lõpetada meedias enda eksponeerimise koos alkoholiga.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara