Põltsamaa Felix kolib Põlva tehase Põltsamaale

Põltsamaa Felix, mis ostis jaanuaris
valmistoidutoodete tootja AS Nordic Foods varad, lõpetab
tootmise Põlvas ja kolib sealse tehase Põltsamaale, teatas firma.

Vaatamata soovile Põlvas tootmist jätkata, ei õnnestunud ettevõtte teatel rendilepingut pikendada. Uus valmistoodete tehas alustab Põltsamaal tööd oktoobris.

Põltsamaa Felixi juhataja Anti Orava sõnul ei saa Nordic Foodsi tehast senises kohas pikemalt käigus hoida, sest tehas töötas rendipinnal ja rendileandja ei ole edasisest kokkuleppest huvitatud. “Vaatamata meie katsetele rendilepingut pikendada, see siiski ei õnnestunud, ja nii ei jäänud muud valikut, kui viia Põlva tehas Põltsamaale. Pikemas perspektiivis oleks kolimine tõusnud niikuinii päevakorrale, aga mõne aasta oleksime hea meelega veel Põlvas jätkanud,” rääkis Orav. Ta lisas, et kuna rendileping lõpeb juuni lõpus ja tehase lahtivõtmiseks kulub vähemalt kuu, lõpeb tootmine Põlvas sellel reedel.

Kõigile Põlva tehase 35 töötajale tegi Põltsamaa Felix ettepaneku jätkata tööd senistel tingimustel Põltsamaal. Praeguse seisuga on kindel ühe vastutava töötaja ületulemine Põltsamaale. Enamik inimesi valis kollektiivse koondamisega makstava hüvitise, et jääda Põlvasse ja otsida seal piirkonnas uus töö. Põltsamaa Felix pakkus Nordic Foodsi tehase töötajatele igakülgset abi uute töökohtade leidmisel. Paljud inimesed on tänaseks juba uue töökoha ka leidnud.

Nordic Foodsi varade omandamise näol oli tegu osaga Põltsamaa Felixi strateegilisest laienemisplaanist. Ettevõtte eesmärgiks oli suurendada seeläbi oma tootmisvõimsust ning keskenduda lisaks Eestile järjest enam ka Läti ja Leedu turu vajadustele. Ühtlasi võimaldas vastav investeering Põltsamaa Felixil parandada oma positsiooni valmistoitude segmendis, kus 2006. aastal ettevõtte müügimaht kahekordistus.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara