Põltsamaa Felix kolib Põlva tehase Põltsamaale

Põltsamaa Felix, mis ostis jaanuaris
valmistoidutoodete tootja AS Nordic Foods varad, lõpetab
tootmise Põlvas ja kolib sealse tehase Põltsamaale, teatas firma.

Vaatamata soovile Põlvas tootmist jätkata, ei õnnestunud ettevõtte teatel rendilepingut pikendada. Uus valmistoodete tehas alustab Põltsamaal tööd oktoobris.

Põltsamaa Felixi juhataja Anti Orava sõnul ei saa Nordic Foodsi tehast senises kohas pikemalt käigus hoida, sest tehas töötas rendipinnal ja rendileandja ei ole edasisest kokkuleppest huvitatud. “Vaatamata meie katsetele rendilepingut pikendada, see siiski ei õnnestunud, ja nii ei jäänud muud valikut, kui viia Põlva tehas Põltsamaale. Pikemas perspektiivis oleks kolimine tõusnud niikuinii päevakorrale, aga mõne aasta oleksime hea meelega veel Põlvas jätkanud,” rääkis Orav. Ta lisas, et kuna rendileping lõpeb juuni lõpus ja tehase lahtivõtmiseks kulub vähemalt kuu, lõpeb tootmine Põlvas sellel reedel.

Kõigile Põlva tehase 35 töötajale tegi Põltsamaa Felix ettepaneku jätkata tööd senistel tingimustel Põltsamaal. Praeguse seisuga on kindel ühe vastutava töötaja ületulemine Põltsamaale. Enamik inimesi valis kollektiivse koondamisega makstava hüvitise, et jääda Põlvasse ja otsida seal piirkonnas uus töö. Põltsamaa Felix pakkus Nordic Foodsi tehase töötajatele igakülgset abi uute töökohtade leidmisel. Paljud inimesed on tänaseks juba uue töökoha ka leidnud.

Nordic Foodsi varade omandamise näol oli tegu osaga Põltsamaa Felixi strateegilisest laienemisplaanist. Ettevõtte eesmärgiks oli suurendada seeläbi oma tootmisvõimsust ning keskenduda lisaks Eestile järjest enam ka Läti ja Leedu turu vajadustele. Ühtlasi võimaldas vastav investeering Põltsamaa Felixil parandada oma positsiooni valmistoitude segmendis, kus 2006. aastal ettevõtte müügimaht kahekordistus.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara