Eesti üritab parandada suhteid Venemaaga

Tänasel Läänemeremaade majandus- ja
kaubandusministrite kohtumisel tegi minister Juhan Parts ettepaneku luua
Venemaaga ühist piiri omavate riikide fond.

Fondi abil hakataks rahastama piiriülese infrastruktuuri ning tehniliste lahenduste parandamiseks ja kompetentsi tõstmiseks tehtavaid investeeringuid, teatas majandus- ja kommunikatsioonimisteerium.

„Kui seni oli Läänemeremaade Nõukogu üks plaanilisi tegevusi piiriülese infrastruktuuri arendamise rahastamise võimaluste uurimine, siis mingem nüüd uuringutelt üle tegudele,” ütles minister Parts Stockholmis toimunud kohtumisel peetud kõnes. Partsi ettepaneku kohaselt tuleks Läänemeremaade Nõukogu raames luua Venemaaga ühist piiri omavate riikide fond, millest on võimalik teha investeeringuid piiriületuse paremaks toimimiseks ning tehniliste lahenduste tõhustamiseks.

Oma ettekandes puudutas minister Parts ka veel viimasel ajal Eesti ja Venemaa vahelises kaubanduses ning majandussuhetes esile kerkinud tõkkeid, sh probleeme seoses Narva sillaga ja Eesti kaupade boikoteerimist Vene turul.

Radisson SAS Royal Park Hotel’is toimunud ministrite kohtumise peamised arutelu teemad olid Läänemere riikide kaubandustõkete eemaldamine, piirkonna konkurentsivõime parandamine ning kaubanduse ja investeeringute soodustamine. Ministrid arutasid ka võimalusi, mis tagaksid piirkonna jätkuva konkurentsivõime globaalse majanduse kontekstis. Mitmed liikmesriigid tõstatasid küsimuse, et Venemaa WTO liikmelisus võimaldaks kõrvaldada seni eksisteerivad kaubandustõkked Venemaa ja teiste Läänemere piirkonna riikide vahel.

Eesistujamaa Rootsi tõstis üles küsimuse Euroopa Liidu liikmesriikides ning Islandil ja Norras kasutatava SOLVIT süsteemi laiendamise võimalusest kolmandatele riikidele, mis võimaldaks kiiremini lahendada piiriüleses majandustegevuses tekkivad probleemid.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara