Lõunakeskus ja Tartu teaduspark laienevad

Lõunakeskusele kuni 25 000 ruutmeetril
laiuvat juurdeehitist ja Tartu Teaduspargile laiendust lubava detailplaneeringu
lähteseisukohad ootavad volikogu heakskiitu.

Kui planeering kunagi praeguste kavade järgi valmib ja ehituseks läheb, kasvab Lõunakeskus senisega võrreldes pea poole suuremaks, kirjutas Tartu Postimees.

Lisaks Maksimarketile leiab selles pinna ka Rimi, kellele arvestatakse 8000 ruutmeetrit.

Lõunakeskuse OÜ juhatuse liige Jaan Lott märkis, et lõpuks ometi saab Lõuna-Eesti siis väärilise supermarketi – Narva suurim hüpermarket on praegu Tartu võimsaimast poole suurem.

Kaks esmatarbekaupu müüvat hüpermarketit ühes kaubakeskuses pole tavaline, kuid Lott osutas, et Maksimarketiga rahulolematuse tõttu käivad Lõunakeskuse kunded esmatarbekaupu ostmas mujal.

Juurdeehitisse on kavandatud ka kaheksakorruseline hotell, kui aga arvestada tõsiasja, et lähiajal on Tartusse lisandumas arvukalt hotellikohti, on Lõunakeskuse hotell pigem võimalus tulevikuks.

Üleeile linnavalitsusest volikokku saadetud eelnõu hõlmab Tartu linna territooriumil 19 hektarit, veel kuut hektarit hakkab paralleelselt planeerima Ülenurme vald.

Teine suur asjaosaline planeeringus on Tartu Teaduspark, kelle kavandatav 40 000 ruutmeetrit pinda peab paigutuma kuni kaheksakorruselistesse hoonetesse.

Probleemne osa planeeringus on liiklusskeem – Lõunakeskuse piirkond on niigi alailma ummikutes. Otsuse eelnõus on sõnastatud nõue, et planeeringus tuleb näidata lähiala liiklusskeem, mis hõlmab ka ohutut kergliiklust hooneteni.

Öeldud on ka, et hoonete ehitusloa andmine tuleb siduda liikluslahenduste valmimisega.

Seejuures seisab eelnõus nõue, et liiklusskeem lähtuks maanteeameti tellitud Tartu ringtee (Tallinna–Luhamaa tee Uhti–Kandiküla lõigu) rekonstrueerimise projektist. Eraldi on märgitud kogujateede ehitamine, mille kaudu pääseks Tartu ringteele sõitmata Viljandi või Valga maanteele.

"Kogujatee peab olema valmis enne hooneid, aga ei tea, kes selle ehitab. Kõik variandid on võimalikud: linn, arendaja, riik," ütles Tartu linnavalitsuse planeeringuteenistuse juhataja Indrek Ranniku.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara