Lõunakeskus ja Tartu teaduspark laienevad

Lõunakeskusele kuni 25 000 ruutmeetril
laiuvat juurdeehitist ja Tartu Teaduspargile laiendust lubava detailplaneeringu
lähteseisukohad ootavad volikogu heakskiitu.

Kui planeering kunagi praeguste kavade järgi valmib ja ehituseks läheb, kasvab Lõunakeskus senisega võrreldes pea poole suuremaks, kirjutas Tartu Postimees.

Lisaks Maksimarketile leiab selles pinna ka Rimi, kellele arvestatakse 8000 ruutmeetrit.

Lõunakeskuse OÜ juhatuse liige Jaan Lott märkis, et lõpuks ometi saab Lõuna-Eesti siis väärilise supermarketi – Narva suurim hüpermarket on praegu Tartu võimsaimast poole suurem.

Kaks esmatarbekaupu müüvat hüpermarketit ühes kaubakeskuses pole tavaline, kuid Lott osutas, et Maksimarketiga rahulolematuse tõttu käivad Lõunakeskuse kunded esmatarbekaupu ostmas mujal.

Juurdeehitisse on kavandatud ka kaheksakorruseline hotell, kui aga arvestada tõsiasja, et lähiajal on Tartusse lisandumas arvukalt hotellikohti, on Lõunakeskuse hotell pigem võimalus tulevikuks.

Üleeile linnavalitsusest volikokku saadetud eelnõu hõlmab Tartu linna territooriumil 19 hektarit, veel kuut hektarit hakkab paralleelselt planeerima Ülenurme vald.

Teine suur asjaosaline planeeringus on Tartu Teaduspark, kelle kavandatav 40 000 ruutmeetrit pinda peab paigutuma kuni kaheksakorruselistesse hoonetesse.

Probleemne osa planeeringus on liiklusskeem – Lõunakeskuse piirkond on niigi alailma ummikutes. Otsuse eelnõus on sõnastatud nõue, et planeeringus tuleb näidata lähiala liiklusskeem, mis hõlmab ka ohutut kergliiklust hooneteni.

Öeldud on ka, et hoonete ehitusloa andmine tuleb siduda liikluslahenduste valmimisega.

Seejuures seisab eelnõus nõue, et liiklusskeem lähtuks maanteeameti tellitud Tartu ringtee (Tallinna–Luhamaa tee Uhti–Kandiküla lõigu) rekonstrueerimise projektist. Eraldi on märgitud kogujateede ehitamine, mille kaudu pääseks Tartu ringteele sõitmata Viljandi või Valga maanteele.

"Kogujatee peab olema valmis enne hooneid, aga ei tea, kes selle ehitab. Kõik variandid on võimalikud: linn, arendaja, riik," ütles Tartu linnavalitsuse planeeringuteenistuse juhataja Indrek Ranniku.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara