Aprillis jätkus kaubanduses mõõdukas käibe kasv

Jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük
püsivhindades suurenes 2007. aasta aprillis eelmise aasta aprilliga võrreldes
16%, teatas statistikaamet.

Aprillis oli jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük 4,2 miljardit krooni. Toidukaupade kauplustes kasvas müük eelmise aasta aprilliga võrreldes 11%. Suure osatähtsuse tõttu andsid toidukaupade kauplused ligi poole kogu jaekaubandusettevõtete müügi juurdekasvust.

Kiireim juurdekasv oli aprillis endiselt tööstuskaupade kauplustel (21%), kuid eelmiste kuudega võrreldes kasvutempo aeglustus. Kasvu langust võrreldes eelmise aastaga põhjustas soodusmüükide vähenemine. Sellel aastal olid soodusmüügid põhiliselt märtsis, eelmisel aastal aprillis.

2007. aasta märtsiga võrreldes vähenes jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük püsivhindades 4%.
Jaekaubandusettevõtete realiseerimise netokäive oli aprillis ligi 5 miljardit krooni, millest kaupade jaemüük andis 85%. Eelmise aasta aprilliga võrreldes suurenes netokäive jooksevhindades 21%, kuid eelmise kuuga võrreldes vähenes see 4%.

Sõidukikaubandusettevõtete netokäive oli aprillis 4,4 miljardit krooni - ligi miljard krooni enam kui aasta tagasi samal ajal. 2006. aasta aprilliga võrreldes suurenes sõidukikaubandusettevõtete netokäive jooksevhindades 28%, kuid eelmise kuuga võrreldes vähenes see 4%.

Jaemüügi muutus püsivhindades võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, aprill 2007

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara