Buffett võib olla huvitatud toiduainetetootjast Kraft Foods

Investeerimisguru Warren Buffetti poolt
juhitav varahaldusfirma Berkshire Hathaway võib spekulatsioonide kohaselt olla
huvitatud maailma suuruselt teise toidutootja Kraft Foods omandamisest.

Sel nädalal on liikunud turgudel jutud, et Berkshire Hathaway on ostmas kokku Kraft Foodsi aktsiaid. Kuulujutule lisab kaalu tõsiasi, et märgatavalt on tõusnud kauplemine toidutootja optsioonidega. Analüüsifirma Track Data andmeil osteti eile Kraft Foodsi 36481 ostuoptsiooni lepingut 4765 müügioptsiooni vastu, mis näitab et spekulandid ootavad aktsiahinna tõusu. Kauplemine oli vilgas, kuna keskmiselt on Kraft Foodsi aktsiatele tehtud päevas veidi üle 14 tuhande optsioonilepingu.

„Suur ostuoptsioonide käive on põhjustatud spekulatsioonist, et Buffett on aktsiast huvitatud,” ütles uudisteagentuurile Reuters maaklerfirma optionsXpress Inc vanemanalüütik Joseph Cusick.

Selle aasta kasumiprognoosi kohaselt ulatub aktsia P/E (hinna/kasumi) suhe 18,7ni.

Kraft Foods on viimase viie aasta jooksul näidanud aastas keskmiselt 3,2 protsendist käibe- ja 10,2 protsendilist kasumikasvu.

Ettevõtte turuväärtus ulatub 54,3 miljardi dollarini olles sellega täpselt samas suurusjärgus, millist 46 miljardi dollarit vaba raha omav Berkshire Hathaway hetkel otsib.

Kraft Foodsi aktsia tõusis eile 0,45%, tasemeni 33,84 dollarit.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara