Supermanid, ettevaatlikult!

Kiire küsimus: kas mõnel teist on kunagi
tekkinud mõte konkreetset ettekirjutust leidmata oma kassi mikrolaine ahjus
kuivatada või vannis olles juukseid föönitada? küsis Äripäev.

USAs makstakse toote väärkasutamise kohtusaagades kahjutasusid keskmiselt 25 miljonit krooni.

Parem number aga on see, et 61 protsenti kaebajatest võidab suurkompanii vastu esitatud hagi, seda hoolimata toodetel laiutavatest suurtest hoiatussiltidest ning kasutusjuhenditest.

Eestis pole tarbijakaitseameti teada küll veel toote hoiatussiltide tõttu kohtuasju olnud, ka siinsetest poodidest leiab kummaliste siltidega tooteid.

Tõenäoliselt on kõik sildid lisatud toodetele pärast mõnda pretsedendi loonud kohtulikku lahendit. See tähendab, et kusagil on inimesi, kes lasevad oma lastel nõudepesumasinas mängida või küürivad ennast peldikuharjaga.
Eestis müügil alla 3aastastele keelatud kõristid

Tarbijakaitseameti järelevalvepraktikas on kauplusest leitud naljakaid märgistusi.

"Poes on olnud müüa väikelaste kõristeid, millel on kiri "alla kolmeaastatele keelatud" või hoiatus: "Ära sihi inimesi ega loomi!". Samuti on müüdud naistepluusi, mille märgistuses seisis "Naiste pluus. Koostis: 100% silku"," kommenteeris tarbijakaitseameti esindaja Evelin Koppel.

Tarbijakaitseameti poole pöördutakse seoses kasutusjuhenditega eelkõige seetõttu, et pood ei ole tootega kasutusjuhendit üldse kaasa andnud või kasutusjuhendil puudub eestikeelne tõlge.

"Järelevalvepraktikast võib tuua näiteid, et inimesele on tootega antud üldse vale eseme kasutusjuhend või eesti- ja võõrkeelne kasutusjuhend ei kattu omavahel sisuliselt. Kohtuasju hoiatussiltide pärast tarbijakaitseameti teada ei ole olnud," lisas Koppel.

Ohoo!

* Hoiatussildid terve mõistuseta inimestele "Hoia puurilinnud kasutuse ajal köögist eemal" (Bialetti Casa Italiana mittekleepuv pann - lindudele ei sobi tefloniaurud, mis pannilt eralduvad)
* "Hoiatus: kostüüm ei anna lennuoskust ega superjõudu" (Frankel's Costume'i Supermani kostüüm - tootjad märgistavad igaks juhuks nii kõik kostüümid)
* "Ära triigi riideid, kui need on veel seljas" (Rowenta triikraud - olgugi et Rowenta ei ole siiani ühtegi kaebust saanud, leiavad asjaosalised, et silt on vajalik)
* "Mitte kasutada isiklikuks hügieeniks" (peldikupoti küürimise hari - see silt võitis ka auhinna iga-aastasel kõige haigemate ohutussiltide võistlusel)
* "Ei ole mõeldud söömiseks" (Apple iPodilt - kas paroodia või paranoia? Steve Jobs silti ei kommenteeri)
* "Ära kasuta fööni magamise ajal" (föönikarbilt)
* "See toode ei ole mõeldud hammaste puurimiseks" (põrandapanijatele mõeldud akutrelli kastilt)
* "Palun eemaldada laps enne kokkuvoltimist" (lastekäru käsipuult)
* "Ära kunagi eemalda toitu või muid esemeid masina teradelt, kui masin töötab" (saumikseri karbilt)

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara