Luubi alla võetakse heakord toitlustusasutuste juures

Seoses suitsetamisekeelu jõustumisega
toitlustusettevõtetes on müügikohtade omanikud kohustatud tagama heakorra
suitsetamiskohtades ning paigaldama konide- ja tuhaurnid, teatas Tallinna
pressiteenistus.

5. juunil 2007 jõustus Tubakaseaduse säte, mille kohaselt on keelatud toitlustusettevõtete siseruumides suitsetamine. Tallinna Kommunaalameti hooldusosakonna juhataja Tarmo Sule sõnul on tubakasõltlased kohanemas uue olukorraga ning suitsutunnid peetakse nüüd toitlustusasutuste välisuste juures.

„Lähtuvalt Tallinna linna heakorraeeskirjadest (§ 6 lg 2) on müügikoha omanik (sealhulgas ka toitlustuskoha omanik) kohustatud paigaldama müügikoha teenindamiseks vajalikud jäätmemahutid, ning tagama nende regulaarse tühjendamise ja hoolduse,” ütles kommunaalameti hooldusosakonna juhataja Tarmo Sulg.

Heakorraeeskirja nõuete täitmise üle teostab linnas järelevalvet munitsipaalpolitsei. „Lähinädalatel võtame erilise tähelepanu alla jäätmemahutite olemasolu kontrollimise toitlustusasutuste juures,” ütles Munitsipaalpolitsei Ameti juhataja Kaimo Järvik.

Juriidilisest isikust heakorra eeskirja nõuete rikkujaid võib karistada kuni 20 000.- krooni suuruse rahatrahviga.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara