Varasem sulgemisaeg leevendaks müüjate põuda

Poodide varasem sulgemisaeg kärbiks küll
pisut kaupmeeste käivet, kuid aitaks samas leevendada kaubanduses valitsevat
suurt tööjõupuudust, mis on pea kõikjal kassasabad ülipikaks venitanud, kirjutas
postimees.ee.

Eile tõusid kaupmehed kui üks mees üles Tallinna linnavalitsuse vastu, kes tahab juulist alkoholimüügi lõpetada alates kella kaheksast õhtul. Samas tõuseks senisest varasemast sulgemisajast pisut tulu ka kaupmeestele endile, sest nii leevenduks juba aastaid seda valdkonda kimbutanud tööjõu puudus.

Ainuüksi Tallinnas on müüjaid puudu tuhatkond ning sama mure vaevab kaupmehi ka mujal Eestis.

ETK jaekaubandusdivisjoni juhi Jaan Marjundi sõnul ei puuduta tööjõupuudus mitte ainult müüjaid, vaid kõiki teisi töölisi, kes kauplustes ametis – turvamehed, koristajad jt. «Poodide senisest varasem sulgemine aitab inimeste nappust kindlasti pisut leevendada,» rääkis ta.

Samas tuleks Marjundi sõnul muuta ka senist töökorraldust, sest tavalisest suurem töötajate vajadus tekiks just viimastel tundidel enne kella kaheksat.

Rimi Eesti juhi Ruth Laatre sõnul tuleb poodidel uue sulgemisaja korral tööajad lihtsalt ümber mängida ning nii on võimalik ka uute tipptundidega hakkama saada. Samas, kuna tegemist on alles võimaliku alkoholimüügi piiranguga, siis pole nad müüjate töö ümberkorraldamise peale veel mõelnud.

Kaupmehed on töötajate nappusest rääkinud juba aastaid, kuid samas pole ka müüjate palgad sellised, mis ligi tõmbaks. Tallinna poodides jäävad müüjate palgad 5000 ja 10 000 krooni vahele, mis ei ole pealinnas just väga konkurentsivõimeline töötasu.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

8 põhjust, miks valida PilveNAV

PilveNAV on veebipõhine ja kuutasuline majandustarkvara arenevale ettevõttele, mis kasvab koos ettevõttega. Tarkvara on saadaval valmislahendusena ja taskukohase hinnaga.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara