Varasem sulgemisaeg leevendaks müüjate põuda

Poodide varasem sulgemisaeg kärbiks küll
pisut kaupmeeste käivet, kuid aitaks samas leevendada kaubanduses valitsevat
suurt tööjõupuudust, mis on pea kõikjal kassasabad ülipikaks venitanud, kirjutas
postimees.ee.

Eile tõusid kaupmehed kui üks mees üles Tallinna linnavalitsuse vastu, kes tahab juulist alkoholimüügi lõpetada alates kella kaheksast õhtul. Samas tõuseks senisest varasemast sulgemisajast pisut tulu ka kaupmeestele endile, sest nii leevenduks juba aastaid seda valdkonda kimbutanud tööjõu puudus.

Ainuüksi Tallinnas on müüjaid puudu tuhatkond ning sama mure vaevab kaupmehi ka mujal Eestis.

ETK jaekaubandusdivisjoni juhi Jaan Marjundi sõnul ei puuduta tööjõupuudus mitte ainult müüjaid, vaid kõiki teisi töölisi, kes kauplustes ametis – turvamehed, koristajad jt. «Poodide senisest varasem sulgemine aitab inimeste nappust kindlasti pisut leevendada,» rääkis ta.

Samas tuleks Marjundi sõnul muuta ka senist töökorraldust, sest tavalisest suurem töötajate vajadus tekiks just viimastel tundidel enne kella kaheksat.

Rimi Eesti juhi Ruth Laatre sõnul tuleb poodidel uue sulgemisaja korral tööajad lihtsalt ümber mängida ning nii on võimalik ka uute tipptundidega hakkama saada. Samas, kuna tegemist on alles võimaliku alkoholimüügi piiranguga, siis pole nad müüjate töö ümberkorraldamise peale veel mõelnud.

Kaupmehed on töötajate nappusest rääkinud juba aastaid, kuid samas pole ka müüjate palgad sellised, mis ligi tõmbaks. Tallinna poodides jäävad müüjate palgad 5000 ja 10 000 krooni vahele, mis ei ole pealinnas just väga konkurentsivõimeline töötasu.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara