Harju omavalitsused tahavad terves riigis alkoholi müüki piiravaid seaduseid

Harjumaa Omavalitsuste Liit
(HOL) pöördus täna kirjaga valitsuse poole ettepanekuga muuta seadusi nii,
et alkoholi jaemüüki oleks võimalik piirata kogu riigis ühtedel alustel.

Omavalitsused avaldasid lootust, et tulevikus saab muudatusi teha selliselt, et kodanike ja ettevõtete õiguspärased ootused ning põhiseaduslikud õigused ja vabadused on tagatud.

Pöördumist toetas HOLi volikogul ka Harju maavanem Värner Lootsmann, teatas liit.

Harjumaa omavalitsusjuhid tõdesid HOLi volikogu 20. juuni istungil, et alkoholi pea ööpäevaringne kättesadavus tekitab probleeme õiguskorra tagamisel ning pelgalt omavalitsuste ja politsei poolsete järelevalve ja muude meetmetega ei ole võimalik olukorda nimetamisväärselt parandada.

"Teisalt tekitavad probleeme kohaliku omavalitsuse üksuste poolt kehtestatud alkoholi jaemüügi piirangud, õigemini nende erinevused. Kehtestatud piirangute ajalised ja muud erisused on loonud olukorra, kus alkoholi ostmiseks sõidetakse naaberomavalitsuste territooriumil asuvatesse müügikohtadesse. Enamgi, selline alkoholiralli ületab ka maakondade piire ja on igal juhul täiendav risk avalikule korrale ja julgeolekule," teatasid omavalitsused.

Kolmandaks, riigi ja kohalike omavalitsuste poolt kehtestatud piirangud on olnud eklektilised ning tekitanud segadusi nii kodanikele kui äriühingutele. Kord on alkoholi jaemüük lubatud, kord piiratud nii ja kord naa, erinevate avaliku halduse institutsioonide aktid on omavahel vastuolulised, märks HOL.

Kehtiva alkoholiseaduse järgi on igal volikogul õigus otsustada alkoholi jaemüügi piiramine oma parima äranägemise järgi. Maakondlikul omavalitsusliidul ei ole pädevust nimetatud probleemi lahendada, sest liidu organite otsused on seaduse kohaselt liidu liikmetele soovituslikud ning omavalitsusjuhtide vahel kokkulepitu ei realiseeru alati maakonna kõigi omavalitsuste volikogude identseteks otsustusteks.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara