Harju omavalitsused tahavad terves riigis alkoholi müüki piiravaid seaduseid

Harjumaa Omavalitsuste Liit
(HOL) pöördus täna kirjaga valitsuse poole ettepanekuga muuta seadusi nii,
et alkoholi jaemüüki oleks võimalik piirata kogu riigis ühtedel alustel.

Omavalitsused avaldasid lootust, et tulevikus saab muudatusi teha selliselt, et kodanike ja ettevõtete õiguspärased ootused ning põhiseaduslikud õigused ja vabadused on tagatud.

Pöördumist toetas HOLi volikogul ka Harju maavanem Värner Lootsmann, teatas liit.

Harjumaa omavalitsusjuhid tõdesid HOLi volikogu 20. juuni istungil, et alkoholi pea ööpäevaringne kättesadavus tekitab probleeme õiguskorra tagamisel ning pelgalt omavalitsuste ja politsei poolsete järelevalve ja muude meetmetega ei ole võimalik olukorda nimetamisväärselt parandada.

"Teisalt tekitavad probleeme kohaliku omavalitsuse üksuste poolt kehtestatud alkoholi jaemüügi piirangud, õigemini nende erinevused. Kehtestatud piirangute ajalised ja muud erisused on loonud olukorra, kus alkoholi ostmiseks sõidetakse naaberomavalitsuste territooriumil asuvatesse müügikohtadesse. Enamgi, selline alkoholiralli ületab ka maakondade piire ja on igal juhul täiendav risk avalikule korrale ja julgeolekule," teatasid omavalitsused.

Kolmandaks, riigi ja kohalike omavalitsuste poolt kehtestatud piirangud on olnud eklektilised ning tekitanud segadusi nii kodanikele kui äriühingutele. Kord on alkoholi jaemüük lubatud, kord piiratud nii ja kord naa, erinevate avaliku halduse institutsioonide aktid on omavahel vastuolulised, märks HOL.

Kehtiva alkoholiseaduse järgi on igal volikogul õigus otsustada alkoholi jaemüügi piiramine oma parima äranägemise järgi. Maakondlikul omavalitsusliidul ei ole pädevust nimetatud probleemi lahendada, sest liidu organite otsused on seaduse kohaselt liidu liikmetele soovituslikud ning omavalitsusjuhtide vahel kokkulepitu ei realiseeru alati maakonna kõigi omavalitsuste volikogude identseteks otsustusteks.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara