Prostituutide nõustaja: turul on auk

Prostituutide psühholoogilise nõustaja Eda
Mölderi hinnangul kannatab kohalik prostitutsiooniäri praegu tüdrukute põua all,
mistõttu on koolidesse saadetud üliliberaalse sõnumiga "õppefilm" topeltohtlik,
kirjutas Postimees.

Eda Mölderi sõnul jääb talle arusaamatuks, mis on haridusministeeriumi õppefilmi silti kandva prostitutsiooniteemalise filmi taotlus ja mis peaks olema selle vaatamise tulemus.

"Film koos kaasas käiva raamatuga näitavad stamparusaamasid, ei vaata probleemi sügavuti ega kirjelda tagajärgi. Ma ei arva, et õppefilm peaks olema väga moraliseeriv. Aga hoiatav element võiks seal sees olla. Seal pole, mille eest ennast hoida. Samuti ei kirjelda ta ühtegi meetodit, kuidas noori neide värvatakse lõbustusasutustesse tööle. Need meetodid on väga mitmekesised. Tegelikult ei pruugi neiud alul üldse aru saada, kuhu nad satuvad," rääkis ta.

Mölderi sõnul on prostitutsiooniärisse sattumise põhjuseks tänapäeval tavaliselt sissetuleku hankimine. "Kui keskmisele koolitüdrukule astub keegi ligi ja ütleb, et tule bordelli tööle, siis reeglina ei juhtu midagi. Aga samas pakutakse välja vahvaid üritusi, reise. On juhtumeid, kus vaimupuudega tüdruk meelitatakse mingil ettekäändel teise riiki. Või kena noormees kutsub reisile tüdruku, kes enam ei naase. Just inimkaubanduse pool on väga ränk ja ohtlik, mida filmis ei mainita," lisas ta.

"Eestis on saavutatud mingi tase, mis räägib, et need naised vajavad abi. Hetkel on sellest vallast lahkunud väga palju naisi. Tõenäoliselt on turul auk," märkis prostituutide psühholoogiline nõustaja.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara