Online-reklaam tõstab domeenide hindu

Eelmiselt nädala toimus vingemate
domeeninimede oksjon.

Näiteks senior.comi hinnd algas 300 000 dollarist (3,5 mln krooni), müügihinnaks kujunes 1,8 mln dollarit (21 mln krooni), kirjutas Forbes. Kokku müüdi 218 domeeni, oksjoni müügikäive oli 10,8 mln dollarit (125 mln krooni). Tavaline domeeni hind on 2000-3500 dollarit (20 000-40 000 krooni).

Kuna ahvatlevaid domeeninimesid jääb järjest vähemaks ja online-reklaami turg kasva tohutu kiirusega, siis tõusevad ka domeenide väärtused. Kallimad domeenid on müüdud just viimase kahe aasta jooksul.

Maailma kallim domeen Sex.com müüdi 2005. aastal 12 miljoni dollari (140 mln krooni) eest. Eelmisel kuul käidi välja Porn.comi eest 9,5 miljonit dollarit (110 mln krooni). 1999. aastal müüdud Business.comi eest saadi 7,5 mln dollarit (87 mln krooni). Diamond.com läks müügiks 2006. aastal 7,5 mln dollariga (87 mln krooni) ja Beer.com 7 miljoni dollariga (81 mln krooni) aastal 1999.

Kui enne internetimulli oli oluline toote kaubamärk, siis nüüd taandub kõik sõnade otsimissagedusele. Online-reklaami maht kasvab aastas 30%. Domeenide müügist ja rendist on saanud omaette äri.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara