Kunda sadama kaubakäive on hüppeliselt kasvanud

Regionaalse kaubasadamana tuntuks saanud
Kunda sadam, mis kuulub ASile Kunda Nordic Tsement, käitles 2007. aasta esimese
6 kuu jooksul 790 tuhat tonni erinevaid kaupu.

See on 33% suurem kogus kui samal perioodil 2006. aastal. Sadamat külastas 267 kaubalaeva, kaupade kogukäibest moodustas 68% eksport, teatas sadam.

Käesoleva aasta jaanuarit- juunit iseloomustasid tugevad muudatused ümarpuidumahtude logistilistes ümberkorraldustes. Viimase kolme aasta jooksul Eesti metsades raiutud madalama kvaliteediga paberi- ja küttepuu langevad ekspordimahud on stabiliseerumas. Uut võimsat kasvu näitas see- eest kvaliteetse saepalgi import Eesti saetööstustesse, mille tooraine tarniti Venemaalt. Näiteks Kunda sadama kaudu on kuue kuu jooksul imporditud üle 210 tuhande tihumeetrit ümarpuitu, mis on 3,5 korda rohkem kui mullu samal perioodil. Ajaloolised oli mai ja juuni, kus üleüldse esimest korda Eesti sadamate kaupade nomenklatuuris ümarpuidu impordimahud ületasid eksporti.

Eesti puidutöötlemissektori parema tooraine varustamise tulemusena loogilist kasvu näitab puiduhakke eksport, mis on tõusnud ligi 19%. Lisaks traditsioonilistele kaubagruppidele näitavad positiivset arengut põllumajandussaaduste mahud ning AS-is Estonian Cell toodetava haavapuitmassi (ehk tselluloosi) kogused. Kahjuks on langenud Kunda sadama kaudu käideldavad turba ekspordi ning graniitkillustiku impordi mahud.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara