Õllesummer võib tulevikus saada vanusepiirangu

4.-8. juulini toimunud Õllesummeril avastas
Tallinna Ettevõtlusamet koostöös politseiga mitmeid seaduserikkumisi, mistõttu
võib suurüritus tulevikus saada sissepääsu vanusepiirangu, teatas linna
pressiteenistus.

Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on Õllesummeril toimunud rikkumistest muret tekitavaim alaelistele alkoholi müümine. "Kontrollidest hoolimata leidub kauplejaid, kes alkoholi müües kliendi vanusest ei hooli, ja ka täiskasvanuid, kes peavad alaealiste purjutamist normaalseks nähtuseks, aidates neil alkoholi osta," märkis Mutli.

"Selleks, et alaealiste alkoholi tarbimise probleemi ära hoida, tuleb korraldajatel tulevikus kindlasti kaaluda vanusepiirangu kehtestamist üritusele sissesaamiseks," tõdes Mutli.

Koostöös politseiga kontrollisid Tallinna Ettevõtlusameti hinna ja tarbijakaitse teenistuse ametnikud 90 isikut, kelle osas oli kahtlus, et tegemist võib olla alkoholi tarbinud alaealistega. "Kokku tuvastati 12 alkoholi tarbinud alaealist ja üks alaealisele alkoholi müügi fakt. Neid rikkumisi menetleb politsei," ütles ettevõtlusameti hinna ja tarbijakaitse teenistuse järelevalve osakonna juhataja Peeter Ühtegi.

Lisaks kontrollisid ametnikud üheksat müügikohta, millest kaheksal juhul avastati erinevaid rikkumisi ja alustati väärteomenetlust. Probleemideks olid nii saatedokumentide puudumine müügikohas, avaldamata alkoholi liik ja nimetus, alkoholi müügihindade puudumine ja müüjatelt puudu olevad nimesildid.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara