Jysk paneb Venemaal pillid kotti

2005. aastal suurte plaanidega Vene turule
läinud Taani kodu- ja sisustuskaupade müüja Jysk jõudis avada viis poodi, mis
tänaseks on kõik juba suletud, kirjutab Taani majandusleht Börsen.

Vähem kui kahe aastaga on ettevõtmine läbi kukkunud. Seda rahastanud Taani ärimees Axel Fredriksen kahtleb, kas Jyski-kontseptsioon üleüldse Venemaa turule passib. "Nad ei taha ju tegelikult meie kaupa osta. Selles ongi probleem. Niisama lihtsalt saabki kogu asja kokku võtta," ütles Fredriksen, kes on oma investeeringu kahjudesse kandnud.

Lisaks said suureks takistuseks Venemaa ebamõistlikult kõrged imporditollid mööblile ja sisustuskaupadele. Need olid suuremad kui käive, ütles Fredriksen.

Mingil määral hingitseb ettevõtmine praegu veel hulgimüügi näol Venemaa supermarketite ketile Mos-Mart.

See ei ole esimene kord kui Jysk Venemaalt tagurpidi tagasi tuleb. Sama juhtus 1998. aastal Venemaa finantskrahhi järel. Jyski asutaja Lars Larsen pole aga mõtet veel päris lõplikult maha matnud. "Hoiame silmad lahti," ütles ta Börsenile. "Kui oleme valmis, proovime uuesti," ütles ta. Aga ilmselt alles pärast Venemaa pääsu Maailma Kaubandusorganisatsiooni WTO liikmeks.

2005. a Venemaale laienemise plaane tehes tahtis Jysk Moskvas viie aastaga avada 25 kauplust ning kogu riigis vähemalt 200 kauplust.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara