Eurovolinik kutsub alkoholi mainet alandama

Euroopa Komisjoni tervishoiuvolinik Markos
Kyprianou peab võitluses alkoholi kuritarvitamise vastu olulisimaks joomise
põhjendamatult glamuurse imago lõhkumist noorte silmis, kirjutas
postimees.ee.

Kyprianou sõnul on alkoholi liigtarvitamine kompleksne probleem, mille lahendamiseks ei piisa ühest käsust või keelust, oma osa peavad andma kõik osalised.

Juunis tuli Euroopa Komisjoni eestvõtmisel kokku foorum, kus osalesid paljud Euroopa alkoholitootjad, terviseorganisatsioonid ja muud asjassepuutuvad ühingud, kes otsustasid anda oma panuse võitluses alkoholitarbimise ja alkoholi vastutustundetu turundamise vastu ja mille eesmärk on, et kõik osalejad, igaüks oma valdkonna ja pädevuse piires, vähendaks alkoholiga seonduvat kahju.

"Selles kompleksses probleemis ei saa ühte või teist osalist süüdistada, kõik peavad mõistma, et neil on selles oma osa, nii peaks neil oma osa olema ka selle lahenduses," selgitas volinik.

"Prioriteet on noored – oluline üle vaadata reklaamindus, me ei taha seda seadusega reguleerida, tahame, et firmad võtaksid endale vabatahtlikult kohustuse mitte ahvatleda noori jooma, sest kui alkoholiga seostatakse ilu, raha ja glamuuri, siis hakatakse reklaamitavat toodet rohkem tarbima, eriti teevad seda noored, lõpetada tuleb joomise glamuursena esitlemine," lisas ta.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara