Eurovolinik kutsub alkoholi mainet alandama

Euroopa Komisjoni tervishoiuvolinik Markos
Kyprianou peab võitluses alkoholi kuritarvitamise vastu olulisimaks joomise
põhjendamatult glamuurse imago lõhkumist noorte silmis, kirjutas
postimees.ee.

Kyprianou sõnul on alkoholi liigtarvitamine kompleksne probleem, mille lahendamiseks ei piisa ühest käsust või keelust, oma osa peavad andma kõik osalised.

Juunis tuli Euroopa Komisjoni eestvõtmisel kokku foorum, kus osalesid paljud Euroopa alkoholitootjad, terviseorganisatsioonid ja muud asjassepuutuvad ühingud, kes otsustasid anda oma panuse võitluses alkoholitarbimise ja alkoholi vastutustundetu turundamise vastu ja mille eesmärk on, et kõik osalejad, igaüks oma valdkonna ja pädevuse piires, vähendaks alkoholiga seonduvat kahju.

"Selles kompleksses probleemis ei saa ühte või teist osalist süüdistada, kõik peavad mõistma, et neil on selles oma osa, nii peaks neil oma osa olema ka selle lahenduses," selgitas volinik.

"Prioriteet on noored – oluline üle vaadata reklaamindus, me ei taha seda seadusega reguleerida, tahame, et firmad võtaksid endale vabatahtlikult kohustuse mitte ahvatleda noori jooma, sest kui alkoholiga seostatakse ilu, raha ja glamuuri, siis hakatakse reklaamitavat toodet rohkem tarbima, eriti teevad seda noored, lõpetada tuleb joomise glamuursena esitlemine," lisas ta.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara