Venemaa võib soosida krahhipaanika levikut

Sagedaste ärevate uudiste taga, mis
vihjavad kriisile Eesti transiidiäris ja peatsele majanduskriisilegi, võib
ekspertide hinnangul näha Venemaa soovi kõigutada usaldust Eesti
majanduskeskkonna vastu.

Anonüümsust palunud majandusekspert kinnitas postimees.ee-le, et Eesti-suunaliste raudteeveoste piiramine ja varjatud majandussanktsioonid ei ole suutnud olulisel määral Eesti majandusnäitajaid kõigutada ning Eesti Panga varasemad majandusprognoosid esimese poolaasta kohta täituvad ilmselt suuremate mööndusteta.

«Kui kindlustunne püsib ja raha investeeritakse-kulutatakse, siis jätkubki kasv, kui aga tekib paanika, siis investeeringud ja tarbimine väheneb ning kasv pidurdub järsemalt,» sõnas ta.

Kaitsepolitsei komissar Irina Mikson kinnitas kaudselt anonüümsuse varju peitunud eksperdi sõnu: «Propaganda üldine eesmärk on kahjustada Eesti majanduse ja Eesti riigi üldist usaldusväärsust tervikuna.»

«Kas see kampaania just nii sihikindel on,» kahtles transiidieksperdiks tituleeritud Raivo Vare. «Pigem on sellised uudised sündinud hetkeemotsiooni ajel. Meenutame kas või Gruusia või Moldova pingeid Venemaaga – iga kord kuulsime jutte, et kohe kukub sealne majandus kokku. Ma arvaks, et see on pigem Venemaa poliitikute soovmõtlemine.»

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara