Barbie-tootja kasseerib kundedelt uut moodi raha

Mattel`i sel nädalal müüki jõudev Barbie
võimaldab omanikul tarbida elektroonilist meelelahutust selle eest eraldi
maksmata - tuleb vaid ostetud nukk torgata jalgupidi tugijaama külge.

Tegu on erilise ümbernurgamoodusega tarbijalt raha kätte saamiseks, märkis New York Times. Virtuaalset kraami soetades ei pea lapsed edastama vanemate krediitkaardiandmeid, kuid enne tuleb poest osta käegakatsutav nukk. Nukku iPodesque-nimelise asjandusega ühendades avanevad üha uued ja uued mängud, suhtluskeskkonnad jne. Mõni Barbiega seotud veebikülg lubab piiratult ligipääsu ka ilma ostu sooritamata - just piisavalt, et lastes isu äratada, teised (näiteks populaarne Webkinz) on kasutud, kui poest pole enne ostetud toodet (või kahte, või kolme, või tosinat), kirjutas ajaleht. Uut moodi Barbie stardikomplekt maksab poes 59,99 dollarit ning ettevõte ise loodab sellest hooaja müügihitti.

Taoliste muutuste põhjus on selge: kui nukkude jt. käegakatsutavate mänguasjade müük on langenud, on samas maikuu statistika põhjal võrreldes üle-eelmise aastaga lastele mõeldud elektroonika müük kasvanud 16,6%. Samal ajavahemikul on mänguasjatööstuse kogumüük NPD Groupi uuringu põhjal kasvanud vaid 0,8%.

Nii võrgus kui ilma kasutatavate mänguasjade arendamisega tegelevad teisedki olulised tootjad. “Järgmise mõne aasta jooksul näeme paljusid firmasid turule tulemas võrguvõimeliste mänguasjadega," rääkis tootja Zizzle müügijuht Marc Rosenberg, "sealjuures ei teenita tulu mitte võrgust, vaid tootest."

Varasemad katsed sarnaste toodete turule toomiseks (90ndatel) on nurjunud liiga aeglase võrguühenduse tõttu.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara