Hiina lelud ähvardavad mudilasi mürgitusega

Tarbijakaitse on sel aastal leidnud üheksat
sorti peamiselt Hiinast pärit mänguasju, mis sisaldavad ohtlikke kemikaale sadu
kordi rohkem, kui lubatud, või lagunevad kasutamisel väikesteks, lapsele
ohtlikeks tükkideks, kirjutas postimees.ee.

Tarbijakaitseameti peadirektori asetäitja Marje Kokk näitas eelmisel reedel väikelastele mõeldud sinist mängueeslit, mis sisaldas ohtlikke kemikaale ftalaate 415 korda rohkem, kui lubatud, ftalaadid võivad nendega kokku puutunud lastele hilisemas eas põhjustada sigivusprobleeme.

Kokk rõhutas, et 415 korda lubatust rohkem mürkaineid oli sinises eeslis eelmise aasta standardi järgi: sellest aastast ei tohi ftalaate mänguasjades üldse olla.

Lelusid pehmeks muutvaid ftalaate sisaldasid mitmed teisedki tänavu Eestist poelettidelt leitud mänguasjad, kuid mängukanne vaevasid ka muud hädad.

Näiteks lagunes üks vanematele kui kolmekuistele lastele mõeldud kõristi katsetel pisikesteks tükkideks, millest mõned olid nii väikesed, et võinuks lapse kurku sattudes ta lämmatada, teised aga nii teravate servadega, et võinuks last vigastada.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara