Antiigipood äritseb muinasaegse esemetega

Kuressaares asuv kauplus Lossi antiik müüs
asjatundlikule ostjale 12. sajandist pärineva kaelaehte, lisaks oli pakkuda ka
muinasaja lõpust pärinev hobusõlg ning kirvepea.

Taoliste esemete müük on spetsialistide sõnul ebaseaduslik, antikvaar teemat kommenteerida ei soovinud, kirjutas Oma Saar.

Oma kallimale kingitust teha soovinud hobiarheoloog leidis Kuressaare antiigikauplusest kaelaehte, mille eest maksis 1800 krooni, sama hind oli ka eile veel müügis olnud sõlel.

Ripatsit näinud arheoloogiadoktor Marika Mägi sõnul on tegemist 12. sajandist pärit ehtega, milletaoline ei ole eriti tavaline leid.

Muinsuskaitseameti Saaremaa vaneminspektori Rita Peirumaa sõnul on esinenud juhtumeid, kus antiigiäridest taoliseid asju leitakse. Tema kinnitusel hoitakse sellistel äridel silm peal ning tihti annavad ka kaupmehed ise teada, kui midagi kahtlustäratavat on.

Peirumaa ütles, et vastavalt muinsuskaitseseadusele tuleb siis, kui keegi midagi väärtuslikku leiab, leiust teatada ning ei tohi leidu puudutada, enne kui eksperdid on selle üle vaadanud ja andnud oma hinnangu.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara