Tartu maantee remont uputas poe solgi sisse

Tallinnas sadade miljonite eest ümber
ehitatud Tartu maantee alguslõik avati mullu sügisel lippude ja lauluga, kuid
suursündmus tõi tolle tänava ühele poele kaela võikalt haisva mure – maja kelder
uppus tee-ehitajate eksimuse pärast solgi sisse, äpardusele pole siiani
lahendust leitud.

"Hais on jube, algul mõtlesin, et mõni rott on surnud... ja WCski enam käia ei saa - kui vett tõmbad, tulvab kõik üles, maja kelder on ääreni solki täis," kurtis Tartu maantee 39 neljakorruselise maja alakorrusel tegutseva kangapoe juhataja Eve Piibeleht juba üle poole aasta kestnud haisvat muret, lisades, et müüjatarid on sunnitud Stockmanni kaubamajas kempsus käima, kirjutab SL Õhtuleht.

Poes valitseva vänge leha põhjus on maja haldaja Urmas Murre sõnul ligi 224 miljonit krooni maksnud tänavaremont - Tartu maanteed ümber ehitades veeti uus heitveetoru läbi kõnealuse maja keldri, kuid linna palgatud torumehed tegid midagi valesti ning nüüd vulisebki solk juba läinud sügisest saati keldrisse.

Kuigi linnavõim lubas keldri juulis tühjaks pumbata ning lekke lappida, jõuti pumpamiseni alles augusti alguses, seejärel avastati, et üks põrandasisene heitveetoru on katki, kuid Murre kahtlustab, et äkki pole uue trassiga ühendatud ka maja enda kõik senised solgipüstikud, viimast pakub uputuse üheks põhjuseks ka linna kommunaalameti ehituse ja järelevalve osakond.

Solgiuputus on aga vaid üks tolle maja korteriühistu muredest, mis kõik said alguse suurejoonelisest tänavaremondist – Murre väitel hakkas pärast tee-ehitust maja siiani kuivana püsinud keldrisse tungima ka pinnavesi, sest teemehed sülitanud piirkonna kohta tehtud geodeesiauuringu ja ekspertarvamuse peale, samas linnavõim ajab Murre selle süüdistuse tagasi, mistõttu ühistu hakkab veejama klaarima ilmselt kohtus.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara