Lootsmann tahab säilitada alkoholimüügi piirangud ka pärast suveperioodi

Harju maavanem teeb omavalitsustele
ettepaneku säilitada alkoholimüügi piirangud ka peale suveperioodi
lõppemist.

Harju maavanem Värner Lootsmann teeb maakonna omavalitsustele ettepaneku piirata ka peale augustikuu lõppu alkohoolsete jookide jaemüüki iga päev ajavahemikul 20.00-08.00, v.a lahjad alkohoolsed joogid väljaspool siseruume toimuvatel avalikel üritustel, mis ei ole spordi- ega laste- või noorteüritused.

Lootsmann ütles, et avaliku korra tagamiseks ning maakonna tervikliku ja tasakaalustatud arengu huvides on, et alkohoolsete jookide jaemüügi piirangud säiliksid senises mahus ka pärast augusti lõppu ning et kõnealused piirangud oleksid ühtsed kõigis Harjumaa kohalikes omavalitsusüksustes.

Maavanema sõnul on tekkinud kahetsusväärne olukord, kus maakonna kohalike omavalitsuste lõikes on kujunenud erinev alkohoolsete jookide jaemüügi regulatsioon. "Ka on mitmetes kohalikes omavalitsusüksustes pärast augusti lõppu alkohoolsete jookide jaemüügi piirangud leevenemas. Viimatinimetatud asjaolu - eriti koostoimes mõnes kohalikus omavalitsusüksustes piirangute puudumisega - võib aidata kaasa senise positiivse efekti hääbumisele," põhjendas Lootsmann uue ettepaneku tegemist.

Põhja Politseiprefektuuri värskest statistikast selgub, et 2007. aasta kuue kuu jooksul on Harjumaal toimunud alkoholiseaduse rikkumisi vähem kui mullu samal perioodil (kuna Viimsi vald ja Tallinna linn kehtestasid piirangud alkohoolsete jookide müügil alates 01.08.2007, siis nende piirangute mõju statistikas ei kajastu).

Harju maavanem tegi 8. juunil maakonna omavalitsustele ettepaneku peatada ajutiselt alkohoolsete jookide jaemüügi õiguse 2. juulist kuni 30. augustini iga päev kella 20.00st kuni järgmisel päeval kella 8.00ni kauplustes ja rändkauplustes ning väljaspool siseruume toimuvatel avalikel üritustel.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik!

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara