Lootsmann tahab säilitada alkoholimüügi piirangud ka pärast suveperioodi

Harju maavanem teeb omavalitsustele
ettepaneku säilitada alkoholimüügi piirangud ka peale suveperioodi
lõppemist.

Harju maavanem Värner Lootsmann teeb maakonna omavalitsustele ettepaneku piirata ka peale augustikuu lõppu alkohoolsete jookide jaemüüki iga päev ajavahemikul 20.00-08.00, v.a lahjad alkohoolsed joogid väljaspool siseruume toimuvatel avalikel üritustel, mis ei ole spordi- ega laste- või noorteüritused.

Lootsmann ütles, et avaliku korra tagamiseks ning maakonna tervikliku ja tasakaalustatud arengu huvides on, et alkohoolsete jookide jaemüügi piirangud säiliksid senises mahus ka pärast augusti lõppu ning et kõnealused piirangud oleksid ühtsed kõigis Harjumaa kohalikes omavalitsusüksustes.

Maavanema sõnul on tekkinud kahetsusväärne olukord, kus maakonna kohalike omavalitsuste lõikes on kujunenud erinev alkohoolsete jookide jaemüügi regulatsioon. "Ka on mitmetes kohalikes omavalitsusüksustes pärast augusti lõppu alkohoolsete jookide jaemüügi piirangud leevenemas. Viimatinimetatud asjaolu - eriti koostoimes mõnes kohalikus omavalitsusüksustes piirangute puudumisega - võib aidata kaasa senise positiivse efekti hääbumisele," põhjendas Lootsmann uue ettepaneku tegemist.

Põhja Politseiprefektuuri värskest statistikast selgub, et 2007. aasta kuue kuu jooksul on Harjumaal toimunud alkoholiseaduse rikkumisi vähem kui mullu samal perioodil (kuna Viimsi vald ja Tallinna linn kehtestasid piirangud alkohoolsete jookide müügil alates 01.08.2007, siis nende piirangute mõju statistikas ei kajastu).

Harju maavanem tegi 8. juunil maakonna omavalitsustele ettepaneku peatada ajutiselt alkohoolsete jookide jaemüügi õiguse 2. juulist kuni 30. augustini iga päev kella 20.00st kuni järgmisel päeval kella 8.00ni kauplustes ja rändkauplustes ning väljaspool siseruume toimuvatel avalikel üritustel.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara