Dell möödus Eestis kohalikest tootjatest

Delli arvutite turumaht Eestis kasvas 2007.
aasta teises kvartalis 14,3 protsendini, selgub IDC CEMA värskest uuringust.

Sellega jättis Dell endast tahapoole kõik Eesti juhtivad arvutitootjad, kes edestasid Delli veel käesoleva aasta esimeses kvartalis, teatas IT Grup.

IT Grupi müügijuhi Esti Ehatamm-Koppeli sõnul näitavad värsked andmed selgelt Delli kasvutrendi jätku. „Veel selle aasta esimeses kvartalis olid kohalikud arvutitootjad Dellist eespool, kuid nüüd on nad oma positsiooni Dellile loovutanud,” ütles Ehatamm-Koppel.

Välismaiste kaubamärkide võidukäiku prognoosis IT Grupp juba selle aasta kevadel, öeldes, et nende hinnangul kasvab välismaiste tuntud arvutimärkide müük tänavu kiiremini kui kodumaine arvutimüük ja kohalik arvutiturg tervikuna. Põhjustest rääkides nimetas Ehatamm-Koppel ennekõike seda, et kodumaiste ja lääne tuntud tootjate arvutite hinnavahe on minimaalne ja paranenud elutingimuste ning suurema sissetuleku korral, eelistatakse üha enam lääne tuntud arvutimärki. „Kohalikud tootjad ei suuda sammu pidada suurte rahvusvaheliste arvutimüüjate mudelivahetuse ja -uuendustega, mida aga Eesti ostjad järjest enam hindavad ja oluliseks peavad,“ sõnas Ehatamm-Koppel mais.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara