Kartulikasvatajaid morjendab kartuli madal hind

Kartuli odavnemine muudab kartulikasvatajad
nukraks, sest hind ei vasta tehtud tööle ja kulutustele vahendab Tarbija24.

Praegu on hulgimüügihind Vanakülas Vinni vallas kartuleid kasvatava Mart Pärnaste sõnul 3,50, mis ilmselt veelgi langeb. Lõuna-Eestis müüakse tema teada kartulit hulgi juba kahe krooniga, sest saaki pole kuskil hoida ja väikeste kogustega kaubanduskettidesse ei pääse.

"Meil on palju väiketootjaid, kes kasvatavad kartulit näiteks poolel hektaril, ja et neil hoiuruume pole, siis üritavad oma saagi kiiresti maha müüa," ütleb Pärnaste ning lisab, et lahendus müümisega viivitada hoiuruumide puudumisel oleks kartulit ise töötlema hakata.

"Kartulit tasub kasvatada ikka vähemalt paarikümnel hektaril, lisaks peab olema vajalik tehnika," selgitas Gustav Põldmaa, miks seda muu tegevuse kõrvale ei võeta. Pealegi peaks olema hoidla, kus kartuleid üle talve säilitada. "Ükski restoran ega pood ei osta kartulit endale lattu, tootja peab tagama selle neile aasta ringi," lisas Rakvere Maarahva Liidu juhatuse esimees Ülo Niisuke.

Kuigi tänavu räägitakse Eestis rekordiliselt heast kartulisaagist, peavad Lääne-Virumaa talunikud seda siiski keskmiseks. "Umbes kümme protsenti suurenes saagikus ühelt hektarilt, võrreldes eelmise aastaga," rääkis Simunas 30 hektaril kartuleid kasvatav Gustav Põldmaa. Tema sõnul jäi maa ikkagi liiga kuivaks ja niiskust oleks rohkem vaja olnud.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara