Hiinas taas linnugripipuhang

Hiina on kinnitanud H5N1 linnugripipuhangut
partide seas Lõuna-Hiina linna Guangzhou äärelinnas, vahendas ETV24
välismeediat.

Riigi põllumajandusministeeriumi teatel on hukatud 36 130 parti ning on kinnitanud väidet et tegemist oli H5N1 alamtüvega.

Hongkongi ajalehe South China Morning Post andmetel on linnugripi ärahoidmiseks plaanis hukata veel üle 100 000 linnu.

Guangdongi Veterinaariakeskuse direktori YU Yedongi sõnul on piirkonnas kõik linnud vaktsineeritud, mille tõttu selgub lindudes antikehade tekkimine 21 päeva jooksul.
Esmaspäeval peale Hiina valitsuse teadet lindude nakatumisest H5N1-ga katkestas Hongkong sealt külmutatud ja jahutatud pardi-ja haneliha impordi.

Viimane linnugripi puhang oli mais Hunani provintsis Kesk-Hiinas.

Teadlaste suurimaks hirmuks on asjaolu, et linnugripp võib muteeruda kujule, mis kandub edasi inimeselt inimesele, põhjustades ülemaailmse pandeemia.

Hiinas on linnugripist põhjustatud 25 haigusjuhust surnud 16. Haiguspuhangud lindude seal on viinud miljonite lindude hukkamiseni.

Maailma tervishoiuorganisatsiooni andmetel on alates 2003. aastast üle kogu maailma linnugripi tagajärjel surnud paarsada inimest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara