Savisaar: kaalume Õllesummerile alaealiste mittelubamist

Tallinna linnapea Edgar Savisaar leiab, et
võitluses alkoholi kuritarvitamisega
tuleb kasutada nulltolerantsi taktikat.

Tallinna Kristiine linnaosa valitsus otsustas Kristiine Prismalt karistuseks alaealisele alkoholi müümise eest alkoholimüügiloa ära võtta.

Tänavu 12. juulil tuvastati Lõuna Politseiosakonna poolt Kristiine Prismas kahele alaealisele alkohoolse joogi müük, mille alusel alustati ka väärteomenetlused.

Savisaare sõnul ei kavatse Tallinna linnavalitsus iga politsei soovituse peale keelata alkoholimüüki mõnes poes. Aga kõik järgmised sellised ettepanekud vaadatakse läbi.

"Kaua me võime taluda seda, mis toimub alkoholi tarbimisega. See on ületanud igasugused piirid," ütles Savisaar.

Õllesummeril alaealistele alkoholimüügi probleemi lahendusena ei näe linnapea ürituse ärakeelamist. "See on hea küsimus, sest pärast selleaastast Õllesummerit pakkus abilinnapea Jaanus Mutli välja idee järgmisel aastal alaealisi sinna mitte lubada või siis ainult koos vanematega. Me tuleme selle ettepaneku juurde tagasi järgmisel aastal, siis kui Õllesummeri korraldaja meilt luba taotleb," rääkis Savisaar.

Abilinnapea Jaanus Mutli lisas, et Õllesummer on paljuski pereüritus ja korraldaja kohustus on kehtestada piiranguid.

Kuue kuu pärast on Prismal õigus alkoholimüügi litsentsi tagasi taotleda. "Aga vahepealsel ajal hoiame me sellel ettevõttel silma eriti peal," lausus Savisaar.

Savisaare sõnul pole Kristiine Prisma juhtum pretsedent, sest selliseid otsuseid on ka varem tehtud. "Miks siis seda otsust vingus näoga vastu võetakse? Need alkoparunid on võimsamad suurte poodide puhul kui väikestel poodidel. Ärge kaitske alkoparuneid!" oli Savisaar ärritunud.

Linnapea sõnul on parlamendis läinud läbi mitmed alkoholipoliitikat liberaalsed otsused. "Riigikogu liikmetel on see süü, et alkoholi tarbimine on liiale läinud. Alkoholipoliitikat puudutavad seadused vajaksid läbi vaatamist ja karmistamist," leidis linnapea.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara