Stockmann avab Lindexile Venemaa turu

Soome kaubamajakett Stockmann tegi Lindexi
ostuga õige strateegilise otsuse. Lindex tõotab ettevõttele Venemaale ja
endistesse Nõukogude Liidu maadesse laienedes hästi kasu tuua.

Stockmann on leidnud kontseptsiooni, millega edukalt idaturule liikuda ja ettevõttel on ses osas pea 20aastane kogemus. Lisaks Stockmanni nime kandvatele kaubamajadele on ettevõttel oma moekett Seppälä ja ka Zara kaubamärgi viis Venemaale Stockmann. Pärast turule sisseelamist aga ostis Zarat mujal maailmas esindav Inditex kaubamärgi Stockmannilt tagasi. Kaubamajakett teenis tehingust 200 miljonit Rootsi krooni (340 miljonit Eesti krooni), kirjutas di.se.

Ka Lindexiga võib Stockmann sama tee ette võtta. Stockmannil on koduturul laienemiseks piir ees. Venemaal aga on ettevõte tugevalt kanda kinnitanud. Sealne võrgustik on suurem kui Soomes. Stockmanni tegevjuht Hannu Penttilä sõnul on ettevõtetel Venemaal võimalik saavutada hea koostöö ja sünergia, kirjutas Kauppalehti.

Lindexi viimine Ida-Euroopa turule annab uue hoo ka Seppäläle. Kui Lindex avab piirkonnas 15-20 uut kauplust, saaks kahe keti logistika ühendada ja sellega tõsta kasumlikkust.

Stockmannil on koos Lindexiga Ida-Euroopas 91 kauplust-kaubamaja. Venemaal on 4 Stockmanni kaubamaja, 16 Bestselleri, 24 Seppälä, 2 Nike ja 3 muud kauplust, Balti riikides 2 Stockmanni kaubamaja, 29 Seppälä, 10 Lindexi ja 1 Hobby Halli kauplus ning Tšehhis avatakse kohe-kohe esimene Lindexi kauplus. Lisaks on Stockmannil sadu kauplusi Soomes, Rootsis ja Norras.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara