Eesti Raudtee kaubaveod suurenevad

Septembrikuu kaubaveomaht Eesti Raudtee
infrastruktuuril oli esialgsetel andmetel 2,19 miljonit tonni, mis on võrreldes
augustiga protsendi võrra rohkem, teatas Eesti Raudtee.

Eelmise aasta septembrile jäi tänavune tulemus alla 30,2 protsendiga.

Naftat ja naftasaadusi veeti septembris kokku 1,36 miljonit tonni. Enamuse ehk ligi 83 protsenti sellest andis masuudivedu. Viimane suurenes võrreldes eelmise aastaga 2,6 protsenti. Samas aga langes oluliselt heledate kütuste vedu ja kogu nafta ja -saaduste maht, mis oli 21 protsenti väiksem kui aasta tagasi.

Teiseks suuremaks kaubaks oli septembris raudteel põlevkivi, mida veeti kokku 0,36 miljonit tonni ehk üle kahe korra rohkem kui eelmisel aastal. Väetisi veeti septembris 0,12 miljonit tonni, mis oli 30 protsenti mullusest väiksem tulemus. Ligi 0,1 miljoni tonnini ulatus veel ka puistekaupade maht, suurenedes aastaga 27 protsenti.

Transiitveod moodustasid kogu veost septembris 66 protsenti ehk 1,45 miljonit tonni. Võrreldes mullusega oli transiit ligi 42 protsenti väiksem. Kohalikes vedudes liikles kokku 0,52 miljonit tonni kaupu, ületades eelmist aastat 73 protsendiga. Importvedude maht oli 0,13 miljonit tonni e 53protsenti väiksem.
Eksportveod suurenesid 38 protsenti, olles kokku 0,09 miljonit tonni.

Kokku veeti 9 kuuga Eesti Raudteel 29,15 miljonit tonni kaupu. Eelmise aasta 9 kuu jooksul oli veomaht 32,71 miljonit tonni, mis jääb käesoleva aasta mahtudele alla 10,9 protsendiga.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara