Mägus: valitsus saaks inflatsiooni ohjeldada

Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu
juhatuse esimees Feliks Mägus näeb majutus- ja toitlustussektori septembrikuu
12% hinnatõusu peamise põhjusena muude kaupade ja
teenuste inflatsiooni.

„Küllap inflatsioon on suur ja hindu oli vaja tõsta. Majandusega tuleb ju kaasa minna,“ selgitas ta. „Hinnad ja kulud kasvavad: tööjõukulud, kütus, toit, laenuintressid jne tõusevad. Samas käibed vähenevad. Omanikud ei ole nõus kasumite arvelt hindu tõstmata jätma.“

Mäguse sõnul pole praegune hinnatõus majutuses ja toitlustuses jätkuv. „Jätkuvat hinnatõusu pole. Konkurents sunnib ettevaatlik olema ja müüma sellise hinnaga, mis võimalik. Konkurents hoiab kindlasti hinnad vaos,“ selgitas Mägus.

Samas märkis ta, et siinsed hinnad ei ole veel võrreldavad muude piirkonna hindadega, mistõttu on oodata veel mõnetist kallinemist.

Küsimusele, kas valitsus võiks inflatsiooni ohjeldada, vastas Mägus jaatavalt. „Võiks jah ohjeldada. Valitsus on tarku inimesi täis, küll nad leiaksid midagi inflatsiooni ohjeldamiseks.“

Mäguse sõnul saaks valitsus näiteks aktsiiside tõusu aeglasemalt rakendades inflatsiooni pidurdada. "Mis tahes meetmeid aga kasutada, ei saa oodata, et tulemus oleks momentaanne. Aga kindlasti tuleb midagi ette võtta. Muidu ei ole ju lootustki, et midagi paremaks läheb. Kui hinnatõus jätkub, kaotame meie sellega konkurentsivõimet," lisas ta.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara